Babacan: Allah kimseyi Bahçeli gibi birine muhtaç etmesin

"Sayın Erdoğan’ın durumu hiç kolay değil"

Babacan: Allah kimseyi Bahçeli gibi birine muhtaç etmesin

Babacan, KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine ilişkin şunları söyledi:

“İktidarın İstanbul Sözleşmesi’ni fesih kararının ardından Genel Merkez Başkanlık Kurulu’muzu topladık. Hukukçu arkadaşlarımız yol, yöntem ve usulüyle ilgili çalışıyorlar. İtiraz sürecimizi başlatarak, kararın iptali için mücadele edeceğiz. Ancak başvurduğumuz merci neresi olacak? Danıştay. Maalesef Hükümetin son derece etkisi altında olan bir kurum. Ama pes etmek yok, hukuki mücadelesini sonuna kadar vereceğiz.”

“ALLAH KİMSEYİ BAHÇELİ GİBİ BİRİNE MUHTAÇ ETMESİN”

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli arasındaki iktidar ortaklığına ilişkin, şöyle konuştu:

"Allah kimseyi Sayın Bahçeli gibi birine muhtaç etmesin. Sayın Erdoğan’ın durumu hiç kolay değil. Yüzde 52’yi Cumhurbaşkanı sadece AK Partililerin oyuyla almadı, MHP’lilerin de oyu var orada. Dolayısıyla hem kendi Cumhurbaşkanlığı’nın, hem de Meclis’teki çoğunluğunun Bahçeli’nin desteğiyle olduğunu herkes biliyor. Ve Bahçeli desteğini çektiği anda hem kendi Cumhurbaşkanlığının siyasi meşruiyetinin riske gireceğini, hem de Meclis’te artık istediği gibi işleri götüremeyeceğini biliyor. Ama Sayın Bahçeli’nin de bu küçük hissesini adeta hükümeti yönetmek için, hükümete baskı yapmak için, empoze yapmak için, dediğini yaptırtmak için kullanmasını siyasi etik açısından doğru bulmuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 09:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 5 ay Önce

Ulkeyi yoneten zat hirsiz fasit irkci olmasaydi gay bahceliye muhtac olmazdi homoseksüel bahceli de onu sayasesinde mafya devleti yapmazdı dunya liderimiz bir gay soforler korumalar bahcivanla ask yaşayan ibneye avuc acmazdi su durumda esitle

anlamak için kapasite lazım
anlamak için kapasite lazım - 5 ay Önce

ülkeye en zararlı parti mhp dir hatta merkez sağ boş diye doldurmaya çalışan iyi partidir.ırkçılık hiç bir ülkeye fayda getirmemiştir.erdoğan pragmatik olduğu için şekilden şekile giriyor kavramları öyle ters çeviriyorlarki akıllara zarar.bizim millette hakediyor abi yapacak bir şey yok nasılsanız öyle yönetilirsiniz bu biraz daha verileri okuyamamaktan kar mı ediyoruz zararmı diyememekten kaynaklanıyor.ölçecek alt yapı beyin olmadığı için süslü lafalara kanıyor millet.halbuki ülkenin matematiksel değerlerine bakan bunlardan hayır gelmeyeceğini görür.aynı kişilere oynayarak aynı yoldan giderek farklı sonuçlar beklemek aptallıktır.

Çok acil
Çok acil - 5 ay Önce

Kapatılacak bir parti varsa o mhp denen faşist ayrımcı gerici ilkel partidir . Ilk is bu olmalı rantcilar partizanlar yobazların yaratığı bu ortamdan bir an önce kurtulmalidir canlılar .

SIRADAKİ HABER