Ayhan Bilgen: MHP kayyum için baskı yapıp kamuoyu oluşturmaya çalışıyor

Kars’taki dolmuş esnafı dün Belediye binasına yürümüş ve protesto eylemi gerçekleştirerek Belediyeye Kayyum atanmasını talep etmişlerdi

Ayhan Bilgen: MHP kayyum için baskı yapıp kamuoyu oluşturmaya çalışıyor

Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen, toplu taşıma ihalesi ve tepkilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hertaraf Haber’den Fuat Taşçı’ya konuşan Bilgen, “Toplu taşıma ihalesi bittiğinde yenilenmesi gerekir. Kars’ta siyasi kaygılarla bu yıllardır yapılmamış. Müfettiş raporları ile kamu zararı gerekçesiyle ihale yapılması uyarısı yapıldı. Mevcut minibüsçü esnafını korumak için iki kez ihaleye 5 yıl bu işi yapma şartı koyduk ama bugün olduğu gibi fiziki saldırı ile ihale engellendi. İhale kararı 5 parti grubu tarafından ortak oy birliği ile alınmıştı.  Halk mevcut ulaşım sisteminden rahatsız olduğunu anketlerde  %65 olarak ifade ediyor.  Kart ve kamera gibi uygulamalar olmadığı için kavga hakaret vs yaşandığında müdahale edilemiyor” dedi.

“Kayyum atanır ve ihale sürüncemede kalır diye dedikodu yayıyor MHP İl başkanı” iddiasında bulunan Bilgen, “ Önceki gün minibüsçüler Adalet Kalkınma partisi il başkanını şehrin milletvekili Ahmet Arslan'a şikayet eden mesaj attılar. MHP kayyum için baskı yapıp kamuoyu oluşturmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Kars’taki dolmuş esnafı dün Belediye binasına yürümüş ve protesto eylemi gerçekleştirerek Belediyeye Kayyum atanmasını talep etmişlerdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER