"Avrupa'yı 2. Dünya Savaşı öncesine sürüklüyorsunuz"

Türkiye ve Avrupa arasındaki kriz devam ediyor

"Avrupa'yı 2. Dünya Savaşı öncesine sürüklüyorsunuz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Referandum etkinlikleri nedeniyle Avrupa’yı eleştiren Çavuşoğlu, "Avrupa'yı 2. Dünya Savaşı öncesine sürüklüyorsunuz, uyanın artık uyanın" dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu şunları söyledi:

"Avrupa'nın ne kadar değerleri varsa gömüyorsunuz suyun altına. Avrupa'yı uçuruma götürüyorsunuz farkında değilsiniz. Avrupa'yı 2. Dünya Savaşı öncesine sürüklüyorsunuz, uyanın artık uyanın. Bu Avrupa için Avrupa hakları için felakettir. Biz her şartta ayakta kalmasını başarırız. O yüzden Avrupalılar aklını başına toplasın, bugünkü bu çok tehlikeli trendi durdurmak için beraber çalışalım."

'BEN SENİN EMRİNDEKİ BİR ÜLKE DEĞİLİM'

"Şu anda Avrupa'da, Türkiye'deki referandum için 'hayır' kampanyası başlatan gazetecisiyle, siyasetçisiyle ülkeler, seni beni çok sevdiği için mi 'hayır' kampanyası başlattı.

Müslümanlara bayıldıkları için mi 'hayır' kampanyası başlattılar. Türkleri çok sevdiklerinden mi? Tam tersi, fesatlıklarından çatlıyorlar, yeni sistemle Türkiye'nin daha güçlü ve bağımsız olacağını görüyorlar, biliyorlar. İstikrarı ve büyüyen bir Türkiye'ye emir veremeyeceklerini, hükmedemeyeceklerini öğrenmeye başladılar, öğrenecekler de. Sen beni eşit ortak görmek zorundasın. Ben senin emrinde bir ülke değilim. Bu millet hiç kimsenin boyunduruğu altına girmemiştir, girmez de. O yüzden nasıl davranacağını öğreneceksin."

"Terör örgütlerine neden destek veriyorlar? Terör örgütleri neden orada özgürce kampanya yapıyor? Neden o terör örgütünün paçavraları oralarda özgürce dolaşıyor. Çünkü onlar da Türkiye'nin düşmanı olduğu için terör örgütleri hain olduğu için hainlere sahip çıkıyorlar. Hainlere sahip çıkacaksın, Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarına engel çıkaracaksın. Bunun adı da demokrasi özgürlük olacak."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 22:13
YORUM EKLE