"Astana'daki çözüm görüşmelerinde PYD'nin olmasını kabul etmeyeceğiz"

Çavuşoğlu, Suriye'de siyasi çözüm ve ateşkesi içeren planın her an yürürlüğe girebileceğini söyledi

"Astana'daki çözüm görüşmelerinde PYD'nin olmasını kabul etmeyeceğiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye ile varılan ateşkes uzlaşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Ateşkes her an başlayabilir" ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, Astana'daki çözüm görüşmelerinde PYD'nin olmasını kabul etmeyeceklerini de söyledi.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlenen bir resepsiyonda Suriye'deki gelişmeler ve Türkiye ile Rusya'nın Suriye'de taraflara sunacakları genel ateşkes planı önerisinde anlaştığı haberleri konusunda şunları söyledi:
 
Suriye'de çözüm için iki metin var, biri siyasi çözümle ilgili, diğeri ateşkes. Her an yürürlüğe girebilir. Birileri (Suriye konusunda) Türkiye çark etti diyor, biz başından beri en iyi çözüm ateşkes ve siyasi çözümdür diyoruz.

Sağlanan ateşkesi Suriye geneline yaymak istiyoruz. Bu ateşkesi ihlal edenlere karşı, bunu da denetlememiz ve engellememiz lazım.

Artık Suriye'de kalıcı bir ateşkes ve müzakerelerle de siyasi dönüşüm olsun istiyoruz. (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad'lı siyasi bir dönüşüm olmayacağını biliyoruz, Esad'ı muhalefetin de kabul etmeyeceğini biliyoruz.
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2016, 22:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 4 yıl Önce

Ilk basta kendi ulkendeki ates kesi imzala son komusu larinin sorularini cozeniz nasil olacak? Rte neeaman gidicek basimizdan cavusoglu=it oglu

çoban
çoban - 4 yıl Önce

bu çavuşoglunun tipi tam bir üçkağıtçı tipi var ne gıçık ula oğlum sırf erkelik numaranızn kürtleremi ğeçiyor zibidi rusyann suriyede ne işi var dangalak

SIRADAKİ HABER