Arınç'tan Davutoğlu'na: AK Parti'ye rakip olması uygun değil

Arınç, Davutoğlu'nun parti kurmasını yorumladı

Arınç'tan Davutoğlu'na: AK Parti'ye rakip olması uygun değil

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) düzenlediği 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi’ne katılan Arınç, toplantının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu öncülüğünde Gelecek Partisi’nin kurulduğunun hatırlatılması üzerine Arınç, bunu basından takip ettiğini belirterek, “Kısmen konuşmaları da dinledim. Kurucusu geçmiş başbakanımızdır. Birlikte de çalıştık. Ancak ben AK Parti’nin gövdesi içinden başka partilerin çıkmasını ve AK Parti’ye rakip olmasını uygun görmediğimi ifade ettim. Halen bu düşüncedeyim. Bu düşüncemi ifade ettikten sonra kurulan parti hakkında herhangi bir beyanda bulunmayacağım” diye konuştu.

Arınç, gazetecilerin, Ali Babacan’ın da parti kuracağını hatırlatması üzerine, “Anlaşılıyor ki bir başka parti daha kurulacak. Türk siyaseti kendi mecrasında böyle bir çalışmayı görecek. Ben AK Parti’nin güçlenmesini, AK Parti iktidarının devam etmesini, Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı statüsünün korunmasını isteyen bir insanım. Bu doğrultuda çalışmalarıma devam edeceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 11 ay Önce

Ulan ahlaksız salya sümük kaşar seni biraz da olsa vijdanlı sanmıştım ama şunu gördüm mevki makam için düm ahlaki ilahi değerleri bir tarafa atap gittin

SIRADAKİ HABER