Arınç: Hakkari gibi bazı illerin isimleri değişebilir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'bazı illerin isimleri değişebilir' önerisinde bulundu...

Arınç: Hakkari gibi bazı illerin isimleri değişebilir

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Manisa’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi’nin istişare toplantısına katıldı. Burada konuşan Arınç, 'bazı illerin isimleri değişebilir' önerisinde bulundu.

Arınç'ın konuya ilişkin açıklamalar şöyle:

"Geçenlerde bazı illerin isimleri değişse ne olur diye konuşuldu. Yozgatlı Bekir Bozdağ hemen atıldı, ’Yozgat’ın eski ismi ’Bozok'tu’ yine Bozok olsun’ dedi. Ben de kendime dedim, ’Manisa’nın yerine bir isim olsa acaba Saruhan mı olur başka bir yer mi olur.’ Siz de düşünün, düşünmek parayla değil. Düşünün bir karar verin. Manisa’nın ismi şu olsun diye karar verirseniz biz de bunu yaparız. İhtiyaç varsa tabii. Hakkari, ’benim adım Çölemerik olsun’ diyorsa , öbür taraftan bakır da neymiş, ’Diyarbekir olsa daha güzel olur’ diyen varsa düşüneceğiz kardeşim. Zaman düşünme ve uygulama devri."

"ÇÖZÜM SÜRECİ"

Arınç, "çözüm sürecine "ilişkin olarak da "Çözüm süreci başarılı olursa Türkiye uçuşa geçer. Take off durumundan saatte 900 kilometre hızla giden uçağa döner" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 15:16

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER