Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin istifa edecek mi?

Erdoğan’ın Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in istifasını istediği öne sürülmüştü

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin istifa edecek mi?

AKP Antep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in istifası ile ilgili çıkan haberleri değerlendirdi.

Fatma Şahin’e ilişkin iddiaların asılsız olduğunu savunan Özkeçeci, AKP Gaziantep İl Başkanlığındaki düzenlenen basın toplantısının genel merkezinin talimatı doğrultusunda gerçekleştirildiğini söyledi.

Özkeçeci, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ile ilgili olarak bazı basın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, tamamen asılsız kasıtlı ve yıpratmaya yönelik olduğunu genel merkezimizin talimatıyla çok net bir biçimde belirtmek istiyorum’’ dedi.

Özkeçeci’nin açıklaması şöyle:

 "Çok değil daha dün Üçüncü Kültür Şurasında Komisyon başkanlığı yapan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, gazi şehrimize yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve bıraktığı kalıcı eserler sebebiyle büyük bir övgüye mazhar oldu. Ayrıca Genel merkez nezdinde de Fatma Şahin hakkında böyle bir düşüncenin, böyle bir tasarrufun bulunmadığını özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum. Yalan haberlerden beslenerek suni gündem çabası içine girenler algı yönetimi oluşturup Ak Partimizi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’in yıpratma çabasına girmişlerdir. Bu girişimleri sonuçsuz kalacak ve bu yalanları ile başbaşa kalacaklardır. İpek Yolu üzerinde binlerce yıllık geçmişiyle sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış ve her köşesi Tarih ve Kültür izleri ile dolu olan Gazi Şehrimize yapmış olduğu insanı merkezine alan sosyal belediyecilik ve örnek başkanlığı ile Sayın Fatma Şahin görevinin başındadır ve genel merkezimiz başkanımızın arkasındadır’’

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı  Edip Uğur ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa etmişti.

Öte yandan,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Uşak Belediye Başkanı  Nurullah Cahan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı  Burhanettin Çoban’ın istifasının istendiği öne sürülmüştü.

(Kaynak: BirGün)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 10:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER