Andy-Ar'ın son erken seçim anketi açıklandı

2015 seçim sonuçlarını bilen Andy Ar'ın son erken seçim anket sonuçları açıklandı

Andy-Ar'ın son erken seçim anketi açıklandı

7 Haziran 2015 seçimlerini tam isabetle bilerek dikkatleri üzerine çeken Andy-Ar'ın son seçim anketine göre AKP'nin oyu yüzde 42.8'e yükseldi. HDP ise yüzde 11,7 oranına gerilemesine rağmen, halen barajı geçebiliyor.

Andy-Ar kamuoyu araştırma şirketi 31 ilde Temmuz ayının son günü 1566 kişiyle telefon yöntemiyle anket yaptı. Araştırmayı Habertürk yayın grubunun finanse ettiği açıklandı.

Seçim anket sonuçları dün akşam Habertürk'te canlı yayınlanan Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Akşam Raporu programında açıklandı.

Seçim anket sonuçlarını değerlendiren Andy Ar Başkanı Faruk Acar, "Şu an itibariyle alınabilir yüzde 44'ün altındaki herhangi bir oy oranı diğer partilerin MHP'nin 12'ye düşmesi lazım. CHP'ni 25'te kalması lazım, HDP'nin 10.1 alması lazım ki AK Parti 42.5 43'te 276'yı rahatça geçebilsin. Bizim yaptığımız simülasyona göre" dedi.

HDP BARAJI GEÇTİĞİ SÜRECE RAHATÇA TEK BAŞINA İKTİDAR ZOR

Batıdaki yüzde 1.5 oyun HDP'den CHP'ye geri döndüğünü araştırmada tespit ettiklerini söyleyen Acar, "276 rahatça geçilebilir diyemiyorum. Genel bir tanımlama yaparsak bizim simülasyonlarımız diğer partilerin de düşmesi sadece gelişmelerin AK Parti lehine olmasıyla birlikte 276'yı geçebilmesini gösteriyor. Ama her şeye rağmen bundan sonra rahatça tek başına iktidar dönemi HDP'nin barajı geçtiği sürece son bulmuştur" diye konuştu. (İnternet Haber)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
MİSAFİR
MİSAFİR - 3 yıl Önce

Allah belanızı verecek inşaAllah.her cenaze için 0.1 puan geliyor.hdp yi̇ne baraji geçecek bütün bu oyunlarin seçi̇m i̇çi̇n yapildiğini vatandaş az cok anliyor

misafir
misafir - 3 yıl Önce

saçma sapan anket daha doğrusu yalan anket.

a p
a p - 3 yıl Önce

Akp secimde kaybeti ve simdi halktan intikam aliyor secimleri yeniden kazanmak icin milletin huzurunu bozuyrlar millet gozunu acti artik ne yapsalar bos