Altan Tan: Newroz'da Öcalan Diyarbakır'a gelip mesajını iletsin

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, 'Öcalan bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu' diye konuştu

Altan Tan: Newroz'da Öcalan Diyarbakır'a gelip mesajını iletsin

Mecliste basın toplantısı düzenleyen HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan çözüm sürecine ilişkin, "Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'nın gelip Diyarbakır Newroz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu" dedi.

AKP'lilerin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sürecin önündeki engel olduğu yönündeki açıklamalarına ilişkin görüşü sorulan Tan, siyasette irade sahibi, güç sahibi kişilerden hoşlanılmadığını belirterek, "AKP'lilerin ve Arınç'ın aklıyla hareket etsek kendimizi feshedip AKP'ye katılmamız lazım" ifadesini kullandı.

"YA AKP'YE TESLİM OLACAKSIN YA İÇ SAVAŞ İSTİYORSUN"

İlerihaber.org'da yer alan habere göre Tan, "Kürt siyaseti içinde savaş isteyenler olabilir ama Kürt siyasetinin ana iradesi, hükümetin oyalamasını, kandırmasını, yalanını da istemiyoruz, tekrar savaş, ölüm de istemiyoruz. Önümüze iki yol konuluyor; 'ya AKP'ye teslim olacaksın ya iç savaş istiyorsun'. Ben iç savaş da istemiyorum, kandırılmak, uyutulmak, dolandırılmak da istemiyorum" diye konuştu.

"ÖCALAN FİKİRLERİNİ İFADE ETMELİ"

Tan, "Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'ın gelip Diyarbakır Newroz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 20:20
YORUM EKLE