Alper Taş: Hz. Ömer'in adaletini devrimcilerde gördüm

İmam Hatip mezunu Alper Taş, "Din emekçilerin sömürülmesinde araç haline getirildi" dedi

Alper Taş: Hz. Ömer'in adaletini devrimcilerde gördüm

ÖDP'nin Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, Hz Ömer'in adalet anlayışının sosyalistlerde tecelli ettiğini söyledi. KRT'de Çağlar Cilara'ya konuşan İmam Hatip mezunu Alper Taş, başkanlık rejimine karşı çıkan herkesin terör örgütü üyesi iddiasıyla yargılanacağını da söyleyerek, "Kılıçdaroğlu'nu da yargılayabilirler" ifadelerini kullandı.

"HZ. ÖMER'İN ADALETİNİ DEVRİMCİLERDE GÖRDÜM"

Alper Taş katıldığı televizyon programında şöyle konuştu:

"İmam Hatip'te hocalarımız Hz Ömer'in ne kadar adaletli olduğunu anlatırdı. İslam'da adalet duygusunu hep Hz Ömer ile anlatırlardı ama ben dışarıya çıktığımda alakası yoktu. Devrimcilerde, solcularda, sosyalistlerde ben Hz Ömer'de anlatılan adalet anlayışının tecelli ettiğini görürdüm ve doğal olarak sosyalistlerden etkilendim. Dayanışma ve eşitlik kültürü solda var, sosyalistlerde var. Bugünün işçi sınıfı başına gelen her belayı yaşadığı üretim ve sömürü ilişkilerinden kaynaklı görmeyip, Allah'ın takdiri ve kader olarak görüyor. Böyle bir işçi sınıfı yarattılar."

“BAŞKANLIK İSTEMEYEN HERKES TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLARAK YARGILANABİLİR”

Başkanlık rejimine karşı çıkan kesimlerin susturulmaya, bastırılmaya çalışıldığını belirten Alper Taş, "Önümüzdeki dönem başkanlık rejimini istemeyen herkes terör örgütü üyesi olarak yargılanabilir. Kılıçdaroğlu'nu da yargılayabilirler. CHP'nin HDP ile herhangi bir yerde gözükmesini bile terör örgütüne destek olarak yorumluyorlar" diye konuştu.

Taş katıldığı televizyon programında, "HDP Başkanlık rejimi konusunda 7 Haziran öncesi net bir bir tutum aldı. Bu tutumundan dolayı cezalandırılıyor. Önümüzdeki dönem başkanlık referandumu öncesi sesi az çıkan bir parti olması amaçlanıyor. Başkanlık rejimine karşı çıkan kesimler susturulmaya, bastırılmaya çalışılıyor. İddiamız şudur; Önümüzdeki dönem başkanlık rejimini istemeyen herkes terör örgütü üyesi olarak yargılanabilir. Kılıçdaroğlu'nu da yargılayabilirler. CHP'nin HDP ile herhangi bir yerde gözükmesini bile terör örgütüne destek olarak yorumluyorlar. Kürt meselesinin demokratik ve barışçıl çözümünü savunmak bile terör örgütü destekçiliği oluyor. Böyle bir algı operasyonu yaratıp hepimizi korkutmak istiyorlar, sindirmek istiyorlar.

Bizim çizdiğimiz çerçevenin dışında kimse konuşmasın diyorlar. Zaten kimseyi de konuşturmuyorlar. Öyle bir Türkiye istiyorlarki, sabah akşam biz konuşalım, başka kimse konuşmasın, konuşanlar da bizi alkışlasın, televizyona çıkan herkes bizim ne kadar başarılı olduğumuzu anlatsın istiyorlar. Eleştiri istemiyorlar. Kendileri ağzına gelen her şeyi söylüyor, tarafsız ve bağımsız olması gereken bir Cumhurbaşkanı her şeyi söylüyor, biz iki gram laf edince yargılanıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 10:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER