Almanya'da liderlerden Erdoğan açıklaması

Erdoğan'ın konuşması iptal edilecek mi?

Almanya'da liderlerden Erdoğan açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu cumartesi Almanya'nın Köln şehrinde Türk vatandaşlarıyla bir araya gelecek. Bu buluşma öncesinde Almanya'daki siyasetçilerin tedirginlikleri yaptıkları açıklamalara yansıyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Köln'de yapacağı konuşmada "duyarlı ve sorumlu" açıklamalar yapmasını beklediğini söyledi.

Hükümet sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın gelmesinden memnuniyet duyduklarına, ancak bu ziyaretin çok ters ve zor bir zamanda gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Seibert, Başbakan Merkel'in, Erdoğan'ın Köln'de yapacağı konuşmada bireştirici ifadeler kullanmasını ve buradaki insanların birlikte yaşamasına fayda sağlayacak bir içerikte olmasını umduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ise "Bizim demokrasimizde Erdoğan'ın kendi vatandaşlarıyla bir araya gelmesinde bir sorun yok" dedi. Steinmeier, Erdoğan'ın Köln'de yapacağı konuşmada uluslararası teammüllere riayet edeceğinden emin olduğunu söyledi.

Bir çok Alman siyasetçi geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın konuşmasını iptal etmesi yönünde talepte bulunmuşlardı. Buna neden olarak, Soma faciasının ardından yaşanan gelişmeler ve anti demokratik uygulamalar gösterilmişti. (CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 12:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet KAYA
Ahmet KAYA - 6 yıl Önce

slm işte türkiye başbakanı şimdi onlar tırsıyorlar gel odtü de istediğini söyle şimdi de almanyada ne olur sus iki yüzlü ödlek milliyetci korkak almanlar gerçek liderin karşısında ne yapacakları kuyruklarını sıkıştırıp demokrasiden bahsediyorlar bizim içimizde hala bunu göremeyen körler sizde açın gözlerinizi açın görün siyasetçi lider nasıl olurmuş görün her şey türki̇ye i̇çi̇n kefenle başbakanlik yapanin önünde böyle yaşarlar selam sana ey recep tayyi̇p erdoğan hep seni̇nleyi̇z hepppppp i̇ki̇ dünyadada i̇nşallah...

kaya.ozturk
kaya.ozturk - 6 yıl Önce

Sayın.Başbakanim.oranın.çumhurbaskani.ankarada.nasıl..bizle.alay.etiyse.sizde.aynı.uslubu.kullan.sen.işini.bilirsin

SIRADAKİ HABER