Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etti

Babacan, istifasını bir yazılı açıklama ile duyurdu

Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yeni parti kuracağı belirtilen eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etti. Babacan, istifasını bir yazılı açıklama ile duyurdu.

Babacan’ın yeni parti hazırlıklarına da değindiği açıklama şöyle:

“Türkiye’nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Ben ve pek çok arkadaşım böyle bir çalışma için büyük ve tarihi bir sorumluluk hissetmekteyiz. Bu süreçte, aynı ahlaki ve toplumsal sorumluluğu hisseden çok sayıda insanla tanışmış olmak da bizim için çok sevindirci olmuştur.

İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır. Beraberce çalışmak ve ortak aklı hedeflemek zorundayız. Çalışmalarımızın bağımsız ve özgür bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her konuda beyaz sayfalarla işe başlamak gerekmektedir.

Bu gerçekler dikkate alındığında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyeliğimin devam etmesi maalesef mümkün görünmemektedir. Bugün itibariyle istifa dilekçemi parti genel merkezine ulaştırdım.

Hepimizin amacı ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak, Türkiye’yi hak ettiği güzel bir geleceğe ulaştırmaktır. İnsan hakları, özgürlükler, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü vazgeçilmez ilkelerimizdir. Siyasete ilk girdiğim günden bu yana bunlar için canla başla çalıştım. Allah sağlık ve ömür verdiği sürece bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim.”

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 12:10

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER