'Alevilerin artık CHP'ye ihtiyacı yok; HDP var'

HDP'nin İzmir adayı Pınar Türk, Bornova'da konuştu ve 'HDP Alevilerin de partisidir' dedi…

'Alevilerin artık CHP'ye ihtiyacı yok; HDP var'

HDP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Pınar Türk, Bornova’da seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Alevilerin artık CHP'ye ihtiyacı olmadığını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) seçim çalışmaları Bornova Atatürk Mahallesi'nde açılan büro ile devam etti.

Açılışa HDP İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Türk ile HDP Bornova Belediye Eşbaşkan Adayları Orhan Ayhan ve Nevin Aytekin katıldı.

Açılışta konuşma yapan Nevin Aytekin, Bornova'yı mahalle, genç ve kadın meclisleri ile yöneteceklerini belirterek, mahallenin sorunlarına değindi. Mahalledeki baz istasyonu sorununa mahalle halkının karar vereceğini dile getiren Aytekin, "Semtimizin nüfus yoğunluğu çok fazla ama maalesef burada bir hastanemiz yok. Hastalarımız için merkeze inmek zorunda kalıyoruz. Mahallemizde gençlerimize, kadınlarımıza özel yaşam alanlarımız yok" dedi.

Üniversite öğrencilerinin sorunlarına da değinen Aytekin, şunları söyledi: "İlçemizde çok sayıda üniversite öğrencisi var ve bu öğrenciler barınma ve yurt sorunları yaşıyorlar. Yine bu sorunların çözümüne, üniversite öğrencilerimiz karar verecek."

Aytekin, "Hastalarımız ve çocuklarımız için bakım evleri açacağız. Ama bunları yapmak için de hepimizin birlikte çalışması gerekiyor" dedi.

'BİZ DEVLETİN, CEMAATİN ALEVİSİ OLMAYACAĞIZ'

Mahallede yaşayan Alevilere seslenen İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Pınar Türk ise "Biz devletin, cemaatin Alevisi olmayacağız. Alevilerin artık CHP'ye ya da AKP'ye ihtiyacı yok. HDP var. HDP, Alevilerin de partisidir. Kimliğimizi, inancımızı artık sömürtmeyelim. Halkların Demokratik Partisi'ni sandıktan birinci parti olarak çıkaralım. Yerelden genele halkın iktidarını kuralım" dedi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 23:40

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyfettin Karaayvaz
Seyfettin Karaayvaz - 7 yıl Önce

Siyasi partileri mezhep, tarikar, cemaat ayaklarina dayandirmak akil kari olmadigi gibi Cumhuriyetin temel degerlerine aykiri bir tutumdur.Affedilmez bir hatadir.

Hadi başka kapıya naş
Hadi başka kapıya naş - 7 yıl Önce

Alevilerin pekaka terör örgütü kuyrukçularıyla işi olmaz. Ayrıca aleviler neden şafii Kürtlerin peşinden gitsin ki? Şaka gibisiniz :)))

SIRADAKİ HABER