Alevi örgütleri Kobani için aşure dağıtacak

Alevi dernekleri Kobani ile dayanışmak için Suruç'a geldi…

Alevi örgütleri Kobani için aşure dağıtacak

Kobani'ye dönük olarak İŞİD  tarafından yapılan saldırılara karşı Kobani ile dayanışmak amacıyla bir destek de Alevi derneklerinden geldi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Özgür Demokratik Alevi Dernekleri (ÖDAD), Almanya Dostlar Dostlara Yardım Ediyor Derneği ile Dersim Belediyesi Meclisi üyeleri ve yöneticileri ile Munzur Su yetkililerinden oluşan bir heyet Suruç'a geldi.

Suruç Belediyesi'ni ziyaret eden Alevi heyetini DTK İcra Kurulu Üyesi Feleknas Uca, HDP PM Üyesi Mehmet Doymaz ve Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Zuhal Ekmez karşıladı.

Doymaz, Kobani  ve Suruç'taki gelişmelerle ilgili heyete bilgi verdi. Heyet, içinde su, gıda, giyim, battaniye ve elektrikli soba bulunan iki tır yardımı Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne teslim etti.

Çadır kentleri de ziyaret eden Alevi heyeti, yarın direniş nöbetinin tutulduğu sınır köylerini ziyaret edecek. Heyet daha sonra nöbet eyleminin devam ettiği Mehser köyünde 10 bin kişilik aşure yapıp dağıtacak. (ETHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2014, 20:47
YORUM EKLE