Akşener’den ittifak açıklaması: Ankara’yı illa ‘İyi Parti alsın’ diye bir tavrımız yok

Akşener, yerel seçimlere ilişkin Ankara’yı illa ‘İyi Parti alsın’ diye bir tavırları olmadığını ifade etti

Akşener’den ittifak açıklaması: Ankara’yı illa ‘İyi Parti alsın’ diye bir tavrımız yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile ittifak görüşmelerinde kriz yaşandığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Ankara konusunda bir ısrarlarının olmadığını söyleyen Akşener, sonuç odaklı çalıştıklarını kaydetti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin Ankara’yı illa ‘İyi Parti alsın’ diye bir tavırları olmadığını ifade ederek, “Ankara ile ilgili İyi Parti olarak bir tanım yapıyoruz yani genel olarak seçmenin hangi yönde oy kullandığına dair. Esas olan sonuç almak. Burada CHP ile bilek güreşi yapmıyoruz, en azından İyi Parti’nin böyle bir tavrı yok” dedi.

İyi Parti Başkanlık Divanı ve yöneticilerinden oluşan karma takım ile Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü, dayanışma maçı yapmak için Kara Pilot Üsteğmen Levent Şahin Parkı’nda bir araya geldi.

Maç öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, CHP-İyi Parti ittifak görüşmelerinde kriz olup olmadığıyla ilgili soruya, “Bizim taraftan ‘Kriz var’ diye bir açıklama yok. Şu anda Koray Aydın ile Oğuz Kaan Salıcı alternatifliği çalışılıyor. Dolayısıyla eminim ne Sayın Kılıçdaroğlu ne ben, onların çalışmasının ana hatları dışında ayrıntı bilmiyoruz” yanıtını verdi.

Oy oranlarına ve seçmen sayısına bakıldığını, belli alternatifler üzerinde çalışıldığını belirten Akşener, “Hatta bildiğim kadarıyla bu akşam da oturup bir çalışma yapacaklar” dedi.

15 GÜNÜ GEÇMEMESİ LAZIM

Akşener, bir gazetecinin “CHP ile bu hafta bir görüşme olacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sayın Kılıçdaroğlu ile bu çalışma bittikten sonra bir görüşme yapacağız. Bu talebi İyi Parti Genel Başkanı olarak ben de iletebilirim kendisine ama henüz bu manada ne Sayın Salıcı tarafından Sayın Kılıçdaroğlu’na ne de Sayın Aydın tarafından benim elime verilmiş bir sonuç yok. O nedenle bilmiyorum. Bugün, yarın tamamlanması lazım. Çünkü ben Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarında ya da kendi arkadaşlarımda kalabalık toplantıda şunu net bir şekilde söylemiştim, 15 günü geçmemesi lazım. Çünkü herkes yoluna bir şekilde devam edecek, öyle veya böyle. Diğer taraftan Sayın Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz salı Almanya’ya gitmesi nedeniyle CHP tarafı bizden 1 haftalık süre istedi. Bu da bu hafta sonu dolmuş olacak. Bu nedenle ilgilendiğimiz kısmı benim açımdan bu. Gerçekten bu kadarını biliyorum. İki arkadaşımızın yaptığı iki görüşmenin ana uzlaşma noktalarının elimizde olması

‘ANKARA’YI İLLA İYİ PARTİ ALSIN DİYE BİR TAVRIMIZ YOK’

Ankara Büyükşehir Belediye başkan adaylığı ile ilgili soruya “Ankara’yı illa ‘İyi Parti alsın’ diye bir tavrımız yok bizim” yanıtını veren Akşener, şöyle devam etti:

“Ankara ile ilgili İyi Parti olarak bir tanım yapıyoruz yani genel olarak seçmenin hangi yönde oy kullandığına dair. Onun üzerinden bir konuşma var. Dolayısıyla esas olan sonuç almak. Burada CHP ile bilek güreşi yapmıyoruz biz, en azından İyi Parti’nin böyle bir tavrı yok. Buradan şu da ortaya çıkmasın kesinlikle, İyi Parti zaten zor şartlar altında yola çıktı, 43 milletvekili ve yüzde 10 oy aldı. Biz zor şartlara alışkınız ve tek başımıza gitme konusunda da herhangi bir sorunumuz yok. Çok rahat bir ortamda tedirgin olmadan, herhangi suçlama yapmadan, sonuçları itibarıyla birbirimize teşekkür edip ayrı şekilde devam edebiliriz. Onun için biz hazırlıklıyız. 24 Haziran’a nasıl gittiğimizi biliyorsunuz, her dakikası ateş gibiydi.”

‘SAVAŞA FALAN GİTMİYORUZ’

Seçimde belediye başkanı, muhtar ve belediye meclis üyesi seçileceğini ifade eden Akşener, “Savaşa falan da gitmiyoruz. Şu anda Türkiye’de sanki ‘Allah Allah’ nidalarıyla savaşa gidiyormuşuz gibi bir durum var, onu ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Akşener, MHP TBMM Grup Toplantısı’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İyi Parti’ye yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Hazreti Mevlana’nın güzel bir sözü var, ‘Edep edebinden susar, edepsiz onu susturduğunu zanneder” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER