Akşener’den AKP’ye Afrin eleştirisi: Davul zurnayla harekât yapılmaz

Akşener, gündemi değerlendirdi, hükümeti eleştirdi

Akşener’den AKP’ye Afrin eleştirisi: Davul zurnayla harekât yapılmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli’de partisinin il başkanlıklarının açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet'ten Hakan Dirik'in haberine göre, insanların devlete olan güveninin yerini korkunun aldığını savunan Akşener, korkunun kaynağının “tek adam” olduğunu söyledi.

“Bir insan kar lastiğine bile karışır mı?” diye soran Akşener, AKP’nin 16 yıldır devlet yönetme ciddiyetini öğrenemediğini savundu.

İktidara  Afrin operasyonuna yönelik eleştirilerde bulunan Akşener, şöyle konuştu:

Davul zurnayla harekât yapılmaz. Bu ablanız, 50 kilometreye yaklaşan en uzun kara harekâtının altında imzası olan bir kişidir. Siz o zamanlar davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ederek ve o günün bir içişleri bakanı olarak övündüğümüzü duydunuz mu? Çünkü askeri müdahaleler ciddidir. Futbol maçına benzemez. AKP Genel Başkanı muhtarlara konuşuyor, ‘Daha yeni ısınmaya başladık, işin başındayız’ diyor. Utanın utanın. Futbol maçı oynamıyoruz. ‘20-25 şehidimiz var’ dedi. Kardeşim ayıp ayıp, bahsettiğin 5 kişi can. Kiminin kınalı kuzusu, kiminin babası... Şehidi sen rakam olarak görüyorsan, yazıklar olsun sana.”

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 15:58
YORUM EKLE