Akşener’den AKP ile ittifak iddialarına yanıt

Üç saat süren toplantıda ittifakın ‘söylem yanlışlığının’ öne çıktığı öğrenildi

Akşener’den AKP ile ittifak iddialarına yanıt

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener,  İYİ Parti Başkanlık Divanı’nında seçim sürecini, CHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile yapılan Millet İttifakı’nın artılarını, eksilerini değerlendirdi.

AKP ile ittifak iddialarına değinen Akşener'in, “Biz MHP’nin yerine değil, AK Parti’nin yerine gelmeyi hedefliyoruz. Yedek olmayı kim ister” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet'te yer alan haberlere göre, önceki gün yapılan ve yaklaşık üç saat süren toplantıda ittifakın ‘söylem yanlışlığının’ öne çıktığı öğrenildi.

FATURA İTTİFAKA KESİLDİ

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ittifak, partileri rejim değişikliğinin oylandığını yeterince anlatamadı.

Seçimde, rejim değişikliğinin oylandığının anlatılması gerektiğinin altı çizilirken, diğer ittifak bileşenlerinin geçmiş seçimlerde olduğu gibi 5 yıllık başbakan ve milletvekili seçimi yapılıyormuş gibi kampanya yürütmesinin başarısız sürecin en önemli sebebi olduğu ve seçimi sıradanlaştırdığı fikrinde birleşildi.

İttifakın ‘sol cephe’ olarak işaret edilmesi nedeniyle, “Sosyolojik gerçek çalıştı. Yüzde 65 sağ-yüzde 35 sol seçmen dengesi kendini yeniden gösterdi” değerlendirmesinin yapıldığı öğrenildi.

Ayrıca toplantıda “Erdoğan’ın AK Parti-CHP kutuplaşması projesi başarılı oldu” değerlendirmesi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 16:55

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER