Akşener: Sayın Erdoğan yine aldatılıyorsunuz, sizi mayın temizleyicisi olarak kullanıyorlar

Meral Akşener İyİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı'nda konuştu

Akşener: Sayın Erdoğan yine aldatılıyorsunuz, sizi mayın temizleyicisi olarak kullanıyorlar

İyİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı'nı gerçekleştiriyor. Ankara'da gerçekleştirilen kurultaya HDP ve MHP davet edilmedi.

Ankara Spor Salonu’nda yapılan kurultaya AKP'nin kurucu isimlerinden Abdüllatif Şener de katıldı.

Kurultay'ın açılışında konuşan Meral Akşener, Erdoğan'ı ve AKP MHP ittifakını eleştirdi.

Afrin'e operasyonla ilgili konuşan Akşener, "Size söylüyorum sayın Erdoğan. Yine aldatılıyorsunuz. Kirli politikalarınızı vicdanımızda temizlemek için yine 'aldatıldık' diyeceksiniz. Sizi Suudi'lerin, İsrail'in mayın temizleyicisi olarak kullanıyorlar" dedi.

Akşener'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

Hepimiz biliyoruz; ülkemizdeki bu sessizlik huzurun sessizliği değil, korkunun sessizliğidir. İnsanlarımız konuşursak başımıza bir şey gelir mi korkusundan suskunlaşmıştır. Ekonomi tepetaklak olmuş yokuş aşağı olmuşken, korkunun sessizliğini huzurun sessizliği gibi yutturuyorlar. Biz iyiler o duvarı yıkacağız ki insanlar düşüncelerini korkmadan söyleyebilsinler.Bizler korkudan susanlar değiliz. Bizler, bağıranlardan korkup boyun eğenlerden hiç değiliz.

Biz, görmezden gelen suskun milyonların eliyiz, diliyiz, vicdanıyız. Bu salonu dolduran kıymetli arkadaşlarım; 5 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'nin dört bir yanında milletimiz için çalışan dava arkadaşlarım, ileride bugünü çok net hatırlayacaksınız. O gün gönül rahatlığıyla çocuklarınıza sen huzur içinde yaşıyorsun ya, biz o gün bu salonun içinde ve dışındaydık diye gururla anlatacaksınız. Güzelim Türkiye Cumhuriyeti yalanlar cumhuriyeti olmaktan kurtulsun diye siyaset yapıyoruz. Söyleyin biz yapmıyorsak kim yapacak? Elbette biz. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız.

MAKAM VE MEVKİ İÇİN MİLLİ OLDULAR

Bugün kendi ikbal ve makamlarını korumak için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Ölçüleri makam ve mevkilerini korumak olunca her şey kutsal, her şey milli. Makam ve mevkilerine dokunan herkes düşman onlar için.İşsiz ve çaresiz gençlerimizi plansız programsız açtıkları üniversiteler ile oyalayacaklarını sanıyorlar.Her sabah yatağımızdan bu gün yine ne oldu kaygısıyla kalkmaktan usandık. Her aldanışınızdan sonra ağlamanızdan bıktı usandı. Durmadan yalan söylemenizden bıktı usandı. Bu bıkkınlıktan bir çıkış yolu bulmak zorundayız. 

BİZE FETÖ'CÜ İFTİRASI ATANLAR AYNAYA BAKMALILAR

Aynı sofrada yiyip içen kendileriydi, ama bize FETÖ'cü dediler. Hadi oradan, bak aynaya kim FETÖ'cü gör dedik. Bizler engelleri aşa aşa geldik, gücümüzü aldığımız yer aziz milletimizdir. Milletimize duyduğumuz koşulsuz bağlılıktır. Bu güçle önümüze ne kadar engel koyarlarsa koysunlar onları aşa aşa geliyoruz. Bizi yolumuzdan döndürecek Allah'tan başka hiçbir güç tanımıyorum.

Bunlar millet unuttu sanıyor. Ama bu millet unutmaz. Yargıyı, orduyu FETÖ'ye verdiler. Şimdi de Balgat ile ittifak kurdular. Halkımız onlara hemen ismini verdi, bu ittifak olsa olsa 'çıkar ittifakı' olur dedi. Bizim bu ittifaka itirazımız yok, yürütsünler yüretebiliyorlarsa. Erdoğan'a bir sorumuz var. Sizi çıkar ittifakına düşüren nedir.

Ordumuz savaştan savaşa koşarken seni ittifaka götüren nedir. Seni Saadet Partisi'yle görüşmelere muhtaç ettiren şey nedir? Gerçeği açıkla da halkımız bilsin. Kapalı kapılar ardından önüne koyup kara kara düşündüğün araştırma sonuçlarını söyle. Söyle de İYİ Parti'den neden korktuğunuzu milletimiz bilsin. Çünkü biz senin korku iktidarını, kötülük iktidarını, yalanlarla örülmüş iktidarını yıkmaya geliyoruz.

Ve sen de o araştırmalarda İYİ Parti'nin gelişini görüyorsun. Bu öyle telaş ki, acaba ittifak teklifi yaptıklarınıza da 'ne istiyorlarsa verelim' diyor musunuz? Dün FETÖ'ye dediğin gibi bugün ittifak yapmak istediklerinize 'ne istiyorsanız verelim' diyor musunuz.

15 Temmuz'da millet devleti sokaktan toplarken, uçaklarla kaçıp güvenlik sağlanınca kahramanlık taslayan lideriniz var sizin. Ama siz lafa gelince milleti çok seviyorsunuz değil mi? Bu maskeli balo bitsin. Sayın Erdoğan'a hatırlatalım; zamanın Genelkurmay Başkanı devlet sırlarını ele geçirmek istiyorlar diye dil dökmedi mi? Siz ne yaptınız? Açın kapıları dediniz. Bugün hain dediklerinize sırları o gün siz verdiniz. Ülkenin güvenliğini tehlikeye atıp sonra kandırıldık demek hangi devlet adamlığına yakışır?

Siz gerçekten bu milleti sevmekte samimi olsaydınız 'FETÖ beni aldattı' demek yerine utanç içinde istifa ederdiniz. Bizler bugün bile istifanızı bekliyoruz. Hainlerle dostluğunuzu herkes unutsa bile bizler unutmayız, unutturmayız.

ADINIZ HACCAC OLARAK YAZILIR

Eğer böyle devam ederseniz adınız Haccac olarak yazılır tarihe. İYİ Parti'nin değerli mensupları elbette bizler de ittifak için çalışıyoruz. Yoğun gayretlerimiz var. Hem de uzunca bir süredir bu gayretlerimiz devam ediyor. Durun anlatayım size. İstanbul'da Fatma hanım. 3 evladı öğrenci. Sadece yol masraflarımız 500 TL'nin üzerinde. 'Allah aşkına benim çocuklarıma iş bul' dedi, yerin dibine geçtim. Evet biz Fatma Hanım ve onun gibilerle ittifak yapıyoruz. Bizim ittifakımız bayrakla yapıldı.

Gelelim ekonomiye. Dolar 3.96. Biz 4 lira deyince 'algı operasyonu yapıyor' diyorlar. 10 bin lira tüketici kredisi için bankaya gitsen, yüzde 27 faiz. Halbuki konut kredisi rahatlıkla yıllık yüzde 6 olabilir. Öğrenci harçlığından bile vergi alıyorlar. Lüks konutta olmayan ÖTV, buzdolabında, çamaşır makinesinde var. Dış borç almış başını gitmiş, işsizlikte zirve yaşanıyor. Baktılar ki rakamlar hedefleri tutmuyor, rakamlarla oynamaya başladılar. Zaten uluslararası hiçbir kurum, ülkemizin açıkladığı rakamları ciddiye almıyor. Muhteremler, bir karar verin artık. Bunlar tamamen dağıldılar.

Nereden tutsanız elimizde kalıyor. İstanbullu esnaf bunların ekonomisini şöyle açıklıyor: "Hava sıcak diyorlar, iyi de o zaman biz neden üşüyoruz?"

İYİ Parti bunların kendi mütahitlerinin cebine koyduklarını oradan alıp milletin cebine koymaya kararlıdır. Bir insan kendi ülkesinde bir şehirden başka bir şehre giderken hem devlete vergi hem de yola para öder mi? Biz bunları yaptırmayacağız. Nasıl oluyor da New York'ta yaşayan bir insan, bizim insanımızdan daha ucuza et yiyor, süt içiyor? İnsanın aklı ermiyor. Dış ülkelerden et, mısır, buğday ithal ediyoruz. Ama onların haberlerine bakarsanız ülkemiz tarımda birinci sırada.

ABD İLE GÖRÜŞÜK ŞEKER FABRİKALARINI TESLİM ETTİNİZT

illerson'la gizli görüşme yaptınız, şeker fabrikalarını sattınız. Türkiye tam bir yalanlar cumhuriyetine dönmüştür. İYİ Parti bunu dürüstlükler cumhuriyetine çevirmek zorundadır.Eğitimde pisa sonuçlarına göre 52. sıradayız. 10 basamak daha düştük. 1800 saat yabancı dil dersimiz var ama yabancı dil konuşabilenimiz yok.

İYİ Parti, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimiyle yapboz oyunları oynanmasına müsaade etmeyecek. Biz parası olan aileyle parasını olmayan ailenin çocuğu aynı eğitimi alsın diye geliyoruz. Tarihini sayın Erdoğan gibi feslilerden değil, gerçek tarihçilerden öğrenmelidir.Ülkemiz 21. yüzyılı doğru analiz edebilen insanlarla yönetilmelidir.

Ülkemizin ilerlemesi, teknolojisi bunların sığ stratejileri ile gelişmez. Buna eğitim sistemi ile ulaşılabilir. Doğayı ve çevreyi konu alan sivil toplum kuruluşları yönetim ortağımız olacaktır. Doğrusu budur. Çünkü ağaçlar kendilerini koruyamaz. Onları sadece iyi insanlar korur, biz koruruz.

Peki ya dış politikamız ne durumda? Afrin'e gireceğiz dediniz. Size inandığımızdan değil, Türk ordusuna inandığımızdan destekledik. Ama siz ne yaptınız? Şanlı ordumuzun zaferini partinizin metal yorgunluğuna alet ettiniz. Şehitlerin kemiklerini sızlattınız.

Size söylüyorum sayın Erdoğan. Yine aldatılıyorsunuz. Kirli politikalarınızı vicdanımızda temizlemek için yine 'aldatıldık' diyeceksiniz. Sizi Suudi'lerin, İsrail'in mayın temizleyicisi olarak kullanıyorlar. Kaos imparatorları o kadar usta ki, onlar çalıyor siz oynuyorsunuz.Buradan tekrar söylüyorum: Suriye'de mültecileri de içine alan bir seçim yapılmalıdır. Suriye'de çıkan irade kim olursa olsun bizim muhatabımız o olmalıdır.

Aynı politika Irak için de geçerli olmalıdır. Güçlü komşular, güçlü Türkiye demektir. Türkiye güçlü olacaksa, komşuları da güçlü olmalıdır. Petrol dönemi bitiyor. Peki siz hala Ortadoğu'nun parmak sallayıcısı olmak telaşındasınız. Yaşadığı coğrafyayı kavrayamayan da sizsiniz.İYİ Parti, insanları kandıran, yalanın peşinden gitmesini sağlayan bu hırkayı çıkarttırmak için var. Bunların sırtındaki bu hırka çıkacak. Biz bu hırkayı çıkarttıracağız.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 22:03

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER