Akşener: Gün Türkiye’yi uçuruma sürüklemek isteyenlere karşı durma günüdür

Akşener partisinin grup toplantısında konuştu

Akşener: Gün Türkiye’yi uçuruma sürüklemek isteyenlere karşı durma günüdür

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili değerlendirmede bulunan Akşeener, "Mesele ittifaklar arası yarış olmaktan çıktı" dedi. Akşener, "Mesele Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında bir yarış olmaktan çıkmıştır. Mesele rant ve yağma uğruna Türkiye’yi uçuruma sürükleyenlerin bu çabasını boşa çıkarma meselesidir. Türk milleti sandığı devirenleri hiçbir zaman affetmemiştir. Umarım darbenin bir yol ve alışkanlık haline gelmemesi için milletimiz hep birlikte demokrasinin yanında olacaktır. Bu milletin önündeki tarihi bir sorumluluktur" ifadelerini kullandı

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

DARBEYE SESSİZ KALMAYACAĞIZ

İş kazası değil gerçek anlamda bir iş cinayetiydi Soma. Madencilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 301 madencimizin ruhları için sizlerden bir Fatiha okumanızı istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bugün ilk hür ve adil seçimlerin yapıldığı seçimlerin yıl dönümü. Örselenmiş demokrasimizin doğum günü ve ne acıdır ki biz şafağa hasret bir ülkede bir kez daha karanlık günlerden geçiyoruz. Tarihimiz boyunca en karanlık anın güneşin doğuşuna en yakın an olduğunu ispatlamış milletimiz bunu yapmak zorundadır. Aziz milletimizin kararının yok sayıldığı, ona saygısızlık edildiği günlerden daha karanlık bir gün var mıdır? Bıkmadan, korkmadan 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü YSK üzerinden aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Demokrasimize yapılan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gaspedilmesi ikinci bir 28 Şubat’tır. Maalesef Sayın Erdoğan Kenan Evren’i bile geride bıraktı. Erdoğan tek adam olmakla yetinmeyip tek seçmen olmaya çalışıyor.

MESELE İTTİFAKLAR ARASI YARIŞ OLMAKTAN ÇIKTI

Büyük Türk milletine söz veriyorum Türkiye Venezuela da olmayacak Kuzey Kore de olmayacak. Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Gün darbeye karşı demokrasi safında buluşma günüdür. Gün, gözünü karartarak Türkiye’yi uçuruma sürüklemek isteyenlere karşı durma günüdür. Gün, yeniden millet iradesi, yeniden hürriyet günüdür.Aziz milletim bu partiler, bu konu sadece partiler arası bir mesele değildir. Mesele Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında bir yarış olmaktan çıkmıştır. Mesele rant ve yağma uğruna Türkiye’yi uçuruma sürükleyenlerin bu çabasını boşa çıkarma meselesidir. Türk milleti sandığı devirenleri hiçbir zaman affetmemiştir. Umarım darbenin bir yol ve alışkanlık haline gelmemesi için milletimiz hep birlikte demokrasinin yanında olacaktır. Bu milletin önündeki tarihi bir sorumluluktur.

Damat bakan haftasonu bir programda kendisine methiyeler düzerek ekonominin dengelendiğini ve tünelin ucundaki ışığın büyüdüğünü söyledi. hem dengelenmişiz hem de Hazine Merkez Bankası’ndan 40 milyar lira ihtiyat akçesi istiyor. Biliyorsunuz hükümet geçenlerde de Merkez Bankası kâr dağıtımını erkene aldı. İhtiyat akçesi ön görülemeyen durumlarda kardan ayrılan paydır. Çarşıda pazarda vatandaş her şeyi çok iyi yaşıyor, görüyor da damat bakan siz neyi görmüyorsunuz? Damat bakan bize hâlâ masal anlatıyor. Hiçbir siyasi kazanç tek bir vatandaşımızın saçının telinden önemli değildir.

SAVCILARA SESLENİYORUM

Yavuz Selim Demirağ’ı ziyaret ettim. Biliyorsunuz saldırganlar serbest bırakıldı. Bir gazeteciye sopalarla saldıranların ifadesinde trafik kavgası deyip olay basit bir olay olarak görüp serbest bırakmak akıl karı değildir. İnek hırsızlığı bu olayda belli ki devreye girmiş, saldıranlar serbest bırakılmıştır. Türkiye gazetecilerin tehditle esir edildiği bir ülke olmayacak. Savcılara sesleniyorum, saldırırken öldürün diye bağıranları değil, milleti koruyun.

Göknur Damat kızımız bıçaklı saldırıya uğradı. Neden? Ekrem İmamoğlu’nu desteklediği için. Saldırgan bıçaklamadan önce sen misin o yürekli diye soruyor. E Göknur yürekli tabii. Kanserle mücadele etmiş, sizin gibilerden mi korkacak. Ama görülüyor ki Türkiye Erdoğan’ın yönetemediği bir yere gelmiş. Kendi manevi kızını koruyamayan bir adam bu milleti nasıl koruyacak. Milletin adamı nerede?

19 MAYIS’IN ANLAMI

Bizim olan bir canavar iştahıyla paylaşılıyor. İşte bu yüzden kurulan ilk teşkilatların adı manidardır. Müdafai teşkilattır. Yurdun dört yanında kıyam başladı. Baş örtüsüne uzanan o elleri kıran el süngüyü kavradı. İşte bugün biz o müdafai hukuk ruhunu yaşatıyoruz, yaşatacağız. Bu defa yurdumuzu işgale yeltenen düşmana karşı değil milletimizin hukukunu gaspedenlere karşı, etten kemikten saraylar kuran o vahşi ruhlara karşı, 19 Mayıs’ta bu ülke yepyeni bir sayfa açmıştı. O karanlık günde el kadar çocuklar gördükleri o umut ışığını hiç unutmadılar. Türk son sözü söylemeden sayfanın kapanmayacağını gösterdiler. Memleketin dört bir yanına dağılıp azimle çalıştılar. Yıkılmış bir ülkeden itibar sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti yarattılar. İşte 19 Mayıs’ın gençlere adanmasının manası budur.

Hiçbiri geldikleri gibi giderler derken onun kadar inanmış değildi. Ve onun kadar inandığı için ölmeye hazır, eyleme atılmada gözü pek değildi o yüzden genç yaşında büyüklerine de üstlerine de önder oldu. Herkes harekete geçmek için bir atılım bekliyordu daha 40’ına gelmemiş Mustafa Kemal bu yüzden Atatürk oldu. Başarının hatta bütün işaretler tersini gösterirken mucizeler yaratan anahtarın göstergesi oldu. Hak ettiğiniz için mücadele edin.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER