Akşener'den Erdoğan'a: Mondros'u kutlamaya mı gittiniz?

Akşener partisinin grup toplantısında konuştu

Akşener'den Erdoğan'a: Mondros'u kutlamaya mı gittiniz?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, ‘asgari ücretle bir ay geçin, cebinde 1 kuruş kalırsa biz kenara çekilelim’ çağrısı yaptı. Akşener, Beştepe’ye 48 yeni araç alınacak olmasını da eleştirerek, “Kriz saraya uğramıyor” dedi.

Erdoğan'ın Fransa ziyaretini de eleştiren Akşener, "Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?" dedi.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

Beyefendi Fransa’da 1. Dünya Savaşı’nın bitişini kutlamaya gitti. Şunu iyi dinle; Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de düşmanın denize dökülmesiyle bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbini başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz? Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla.

9 KASIM’DAN BAŞKA GİDECEK GÜN YOK MUYDU?

Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum: İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin? Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi, dizilerden ve fesli müptezelden mi öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor. ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın.

48 yeni araç alınıyor. Kriz Saray’ı teğet geçmiş. İktidar muhalefet oy verenleri ateşe atıp AKP’ye oy verenleri kurtarmış değil. Kendine oy verenlere sırtını döndü, vatandaşı unuttu. Ağlak müteahhidi kurtarma planı hazırlayıp, burs isteyen öğrenciye fırsatçı diyor. İş isteyeni fırçalıyor destekleri kesmek için fırsat kolluyor.

FİYATLAR UÇMUŞ

Rahmetli Demirelin dediği gibi millete plan değil pilav lazım pilav. Saray’ın bahçesine dikilen hurma ağaçları üşümesin diye yurt dışında makine getirtiyor ama vatandaş bu kış üşüyecek mi diye düşünmüyor. 81 milyon hurma kütüğü değil ki, insan evladı. Doğalgaz uçtu. Kömürün, odunun fiyatı fırladı. Ne yakacak bu millet. Saray’dan bir çık, katrilyonluk uçaktan in üç yüz araçlık konvoyundan çık. Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyorum, asgari ücret bin 603 TL. Canlı yayında bir evin masraflarını ayır. Buradan cebinde tek kuruş kalırsa biz susup oturalım bir daha hiç konuşmayalım. Madem her şeyi biliyorsunuz çıkıp anlatın vatandaş da bilsin.”

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 20:55

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER