Akşener'den Erdoğan'a: Milletine sırtını dönmüş, elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar

“Nasıl ki, çalışanlar emeklilikte yaşa takıldıysa gençlerimiz de damadının dahiyane ekonomi politikalarına takıldı”

Akşener'den Erdoğan'a: Milletine sırtını dönmüş, elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Akşener, "Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir dedik. Dinletemedik. Devlet işlerinden anlamamakla itham edildi. 8 Ocak'ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan'ın dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri bir gün ABD'den ertesi gün Rusya'dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor. Gözü kulağı milletine kapalı ama çıkıp yerli ve milli olmaktan bahsedebiliyor. Milletine sırtını dönmüş, elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar” dedi

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir dedik. Dinletemedik. Devlet işlerinden anlamamakla itham edildi. 8 Ocak'ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan'ın dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri bir gün ABD'den ertesi gün Rusya'dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor. Gözü kulağı milletine kapalı ama çıkıp yerli ve milli olmaktan bahsedebiliyor. Milletine sırtını dönmüş, elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar. El iyisi bunlar. Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce insan ekmeğinden oluyor farkında mısın? Senin görevin başa kim gelirse gelsin o ülke ile ilişkileri geliştirmek ticareti büyütmektir. 18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin, bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?"

KANAL İSTANBUL

"Bütün birikimleri ve uzmanlarıyla millet bu inşaata karşıyken hangi sebepten bu kadar ısrarcısınız? Hayırdır Sayın Erdoğan. İlk günden bu yana milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı çıkmadık biz. Bizim için milletimizin çıkarları her şeyin ötesindedir. Kalkınma Politikaları Başkanlığımız projeyi inceledi. 36 kişilik bir ekip Kanal İstanbul projesini 4 ana başlık altında analiz etti. Vardığımız sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız.

Cumartesi günü İstanbul'da konunun tartışılacağı bir panel düzenliyoruz. Bazı sorular sorduk cevaplarını aradık. Milletin bir ihtiyacını bu proje karşılıyor mu? Hayır. Sanayi üretimini artıracak bir destek veriyor mu? Hayır. Mal ve hizmet akışını artıracak mesafeyi kısaltacak bir proje mi? Hayır. Hazine'den gemi geçiş garantisi verecekler. O devasa inşaatın parası bizlerin sırtına yıkılacak. Biz bu resmi daha önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde gördük. "

AKŞENER'DEN "GENÇLER EVLENMİYOR, EVDE KALIYOR" DİYEN ERDOĞAN'A YANIT

"Nasıl ki, çalışanlar emeklilikte yaşa takıldıysa gençlerimiz de damadının dahiyane ekonomi politikalarına takıldı. Sorarım sana ekonominin hali ortadayken gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok Sayın Erdoğan. Bu gençler Porsche ile gezmiyor. Bu gençler yatlarda villalarda yüzme havuzlarında resim paylaşamıyor. Babasının annesinin biriktirdiği  üç kuruştan harçlık almaktan mahcup olmuş bir gençlik var. Neden evlenmiyormuş! İş buldun da evlenmiyorlar mı! Karınlarını doyurdun da onlar ben de evlenirim evlatlarımı büyütürüm demediler mi. Bu işin sorumlusu sizsiniz. Ayıptır ayıp."

"Kendileri itiraf ediyor Türkiye artık kolluk kuvvetleriyle güvenin tesis edilebildiği bir ülke değil."

"Şımarık petrol zengini dostlarımıza stratejik kurumlarımızı yok pahasına satarak çarkı döndürmeye çalışırsınız. Milletimiz bunu hak etmiyor. İnsanlara öncelikle bu ucube sistemi değiştireceğimizi, İyi Parti'nin iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi kuracağını anlatın."

"Bugün bir buhranın ortasındayız ama umudu konuşacağız. İyi Parti olarak kavga olarak kaynaşmayı yücelteceğiz. Türk milleti bir karanlık içinde çıkış yolu arıyor. Yolu gösteren ışığı biz yakacağız."

"Önce millet memleket diyenler ayağa kalkın. Çalışacak yorulacak uykusuz kalacağız. Çünkü bu aziz millet refahı da huzuru da hak ediyor. Durmadan, yorulmadan koşacağız. Türkiye'yi iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle şereflendireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 18:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER