AKP'nin Van adayı El-Kaide'den gözaltında iddiası

AKP'nin Van Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar'ın evinin basıldığı öne sürüldü...

AKP'nin Van adayı El-Kaide'den gözaltında iddiası

El Kaide’ye dönük Türkiye genelinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında AKP Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar’ın evinin de basıldığı öne sürüldü. Gülaçar’ın gözaltında tutulduğu iddia edildi.

Türkiye genelinde birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen El Kaide operasyonunda Van’da gözaltına alınan 20’den fazla kişinin arasında AKP’nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar’ın da bulunduğu iddia edildi. Gülaçar’ın evini basan polislere Ankara’dan müdahale edildiği, bunun üzerine polislerin Gülaçar’ın evde olmadığına dair tutanak tutarak evden ayrıldığı, daha sonra Gülaçar’ın Van Emniyet Müdürlüğü’ne gittiği öne sürüldü. ANF'nin haberine göre; Gülaçar’ın halen emniyette tutulduğu iddia edilirken, gün boyu Gülaçar’dan haber alınamaması ve telefonlarına ulaşılamaması da bu iddiaları güçlendiriyor.

2009'DAKİ OPERASYONDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Gülaçar, 2009 yılında Van’da El-Kaide'ye dönük gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınmış ve "El Kaide yapılanmasının Van'daki sorumlusu" olarak tutuklandıktan sonra 2 ay cezaevinde kalmıştı. Son operasyonda gözaltına alınanlar arasında Gülaçar ile birlikte tutuklananların da bulunduğu öğrenildi. Van’daki baskınlarda gözaltına alınan El Kaide zanlılarından isimleri öğrenilebilenler şöyle: İlhami Bora, Serdar Erginyürek, Kenan Gül, Yakup Karabulut, Öztekin Onay, İbrahim Şen, Ümit İlaçoğlu, Şahabettin Ateş, M. Sadi Aytekin, Ali İhsan Dursun, Yavuz Yürektürk, Ferit Güneş, Ekrem Müküs, Abdullah Koç, Atilla Akyel.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 12:35
YORUM EKLE