AKP’nin kurucu vekillerinden Albayrak: Parti kölelik ve itaat sistemiyle yönetiliyor

Albayrak, “AK Parti kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor” dedi

AKP’nin kurucu vekillerinden Albayrak: Parti kölelik ve itaat sistemiyle yönetiliyor

AKP'nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır. AKP kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor” dedi.

Sözcü’den Ali Toprak'a açıklamada bulunan Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh' (Günahların bağışlanması için Allah'a yapılan af dileme talebi) önerdiğini anımsattı.

Albayrak,  “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” diye konuştu.

Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın sorularına ise şu yanıtları verdi:

AKP'de kurulduğu gün ile bugün arasında nasıl fark var?

“Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi' dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız' dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler.”

Herkes parti içinde özgürce tartışıyor mu?

“Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır. AKP kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alkollü Vatandas
Alkollü Vatandas - 7 ay Önce

ZATEN BU 18 YILLIK SÜRECTE ÖYLE BIR ATMOSFER YARATILDI KI TAYYIB´E BIR PEYGAMBER DEMEDIKLERI KALDI VE BU DURUMA GELINIRKEN DE ICLERINDEN BIRISI BILE BIR KEZ BU GIDISATA KARSI CIKMADI! PERSEMBE´NIN GELECEGI CARSAMBA´DAN BELLIDIR. DEVAM ETSINLER BAKIN DAHA NELER GÖRECEGIZ!!!
SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM!! TAM ANLAMIYLA REZALET VE CIRKEFLIK!!!

SIRADAKİ HABER