AKP’nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

2019 yerel seçimlerinde AKP’nin Ağrı Belediye Başkan Adayı olan Savcı Sayan’ın öz geçmişi

AKP’nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde doğdu.

Savcı Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, liseyi ise Ağrı Tutak'ta tamamladı.

Üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü tamamlayıp, Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

CHP'DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği yaptı. Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulundu.

2012 yılında CHP Ağrı İl Yönetim Kurulu, parti üyeliği ile bağdaşlaşmayan eylem ve söylemlerde bulunduğunu ifade ederek Savcı Sayın’ı ihraç etmişti.

CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, “Savcı Sayan’ın yaptığı eylem ve söylemlerinden dolayı parti tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince İl Disiplin Kuruluna tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle sevk edilmiş ve dosyası İl Disiplin Kuruluna gönderilmiştir. CHP Ağrı İl Yönetim Kurulunun oy birliğiyle ihracına karar verilmiştir” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 08:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Agiri
Deniz Agiri - 3 yıl Önce

Savci sayan.Sen Namusuz şerefsiz satılmış köpek bu devran dönecek

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 3 yıl Önce

Soytarı şaklaban şarlatan

SIRADAKİ HABER