AKP’li Ünal: Saadet Partisi’nin kilit parti gibi konuma taşınması gerçekçi değil

AKPli Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

AKP’li Ünal: Saadet Partisi’nin kilit parti gibi konuma taşınması gerçekçi değil

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP, seçim ittifakını reddeden Saadet Partisi'ne yönelik söylemini sertleştirdi.

Mahir Ünal, "Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum" dedi.

Habertürk TV'de konuşan Mahir Ünal'ın açıklamaları şöyle:

"Saadet Partisi bu ittifakın içinde olmak istemediğini açıkladı. Hiçbir zaman AK Parti ile ittifak düşünmedi zaten. Biz hiçbir yapıya karşı, yani en başta da söyledim, bunu bir milli mutabakat olarak görüyoruz. Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi'nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı.

'SANKİ YÜZDE 10-15 OY ORANINDA'

Onların ne yapıp ne yapmayacağı konusunda benim bir niyet okumam söz konusu değil. Saadet Partisi'nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum."

BOZKURT İŞARETİ YORUMU: RABİAMIZI SAYIYORDU, KADRAJA ÖYLE BİR GÖRÜNTÜ GİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin'de halka hitabı sırasında bir anlık bozkurt işareti yapması da sorulan Ünal, "Cumhurbaşkanımızın toplumun değişik kesimlerinin hassasiyetlerine ilişkin, onların bu hassasiyetlerini kucaklayan işaretlerini kullanabilir ama orada şu oldu, videoyu izlediğinizde Cumhurbaşkanımız AK Parti'nin Rabiamızı sayıyordu. Kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm" dedi.

Ünal'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

MECLİS'TEKİ 'İTTİFAK' KAVGASI

Kılıçdaroğlu, kongrede de söyledi, militan istiyorum dedi. İttifakla ilgili düzenleme hilelerin nasıl yapılacağının düzenlemesiymiş. Ben CHP'nin saçma iddialarını dile getirecek değilim.

 Bize neden ittifak düzenlemesi yaptınız diye soramazlar. Biz de onlara deriz ki, bu bizim (seçim barajı) siyasi parti olarak barajla ilgili siyasi tercihimizdir.

CHP İÇİNDEKİ BOYKOT ÇAĞRILARI

CHP'nin böyle bir şeye kalkışması CHP'nin kendisini kapatması haline gelir.

MÜHÜRSÜZ ZARF TARTIŞMASI

YSK zarfları teslim ediyor, onlar da bunları hızla mühürlüyorlar ve tutanak altına alıyorlar. Ortak imza altına alıyorlar. Bunlarda bazıları mühürlenmemiş olabiliyor. YSK'nın gönderdiği zarflar imza ile tutanak haline almışsa bunların da geçerli olması yönünde bir karar almak zorunda kalıyorduk.

REX TİLLERSON'IN GÖREVDEN ALINMASI

Devletler arası ilişkiler kişiler üzerinden değil kurumlar üzerinden yürütülür. ABD'de Dışişleri Bakanlığı nezdinden ABD Başkanı'nın böyle bir tasarrufu olmuştur, biz yeni görevlendirilen Dışişleri Bakanı ile devlette devamlılık esastır ilkesi gereğince kurumsal ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. 8 Mart'ta başlayan komisyonlar arasında bir görüşmenin devamı niteliğinde bir ziyaret (Çavuşoğlu). Yeni Dışişleri Bakanı ile bakanımız oturup gelişmeleri değerlendireceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 12:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER