AKP’li Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na: Siyaset biçimi bir ihanet haline gelmiş

AKP MKYK’sının ardından açıklama yapan Ünal, Kılıçdaroğlu’na yüklendi

AKP’li Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na: Siyaset biçimi bir ihanet haline gelmiş

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun (MKYK) ardından açıklamalarda bulundu.

Ünal’ın gündeminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu yayımlanan KHK’ya yönelik eleştirilerine tepki gösteren Ünal, Kılıçdaroğlu’nu ‘ihanet’le suçladı.

Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyaset biçimi adeta bir ihanet haline gelmiş halde. Kullandığı ifade şu; köprüde askerler linç edildi. Hepimiz askerliğin kurallarını biliyoruz. Herkesin gözü önünde cereyan etti. Asker kanunsuz emre asla riayet etmez. O gece ordumuzun içerisinde kanunsuz emre riayet etmeyen askerlerimiz vardı. Kılıçdaroğlu, bilmeli ki o FETÖ'cü askerlere bu millet dokunmadı. O gece bir yağma yaşanmadı. Bu millet o gece bu ülkesini işgalden, devletini de ele geçirmekten korudu. Ama bu akıl daha sabahında kafası kesilmiş asker yalanını uydurdu” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün KHK eleştirilerine yanıt veren Ünal, “Bizim bir ilkemiz vardır. Dostlarımızın bizle medya üzerinden konuşması bizi üzer. Eğer gördükleri bir eksiklik varsa biz istişare yaparız. Eğer eksik gördüğü bir şey varsa, bunu cumhurbaşkanımızla ya da başbakanımızla konuşacakken, medya üzerinden konuşması üzücüdür. Ahlak olarak da AK Parti'li olarak birbiri ile medya üzerinden konuşmamaktır. İstişare ile yürütmektir. Sayın Gül'ün cumhurbaşkanımızla bir teması olmamıştır” ifadelerini kullandı.

 ‘FETÖ'CÜ ASKERLERE BU MİLLET DOKUNMADI’

FETÖ'cülerin haklarını savunmaya dönük söylemler gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, bilmeli ki o FETÖ'cü askerlere bu millet dokunmadı

Ünal'ın açıklamalarında satır başları şöyle:

‘FIRAT KALKANI İLE KİLİS'TEN ŞANLIURFA'YA KADAR BÖLGENİN GÜVENLİĞİ SAĞLANMIŞ’

Finansal piyasalarda zaman zaman dalgalanmalar olsa da Türkiye istikrarına devam ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük katkısı, emeği ve çalışması var. 22 ülkeye gitmiş, yurtiçi ve yurt dışında 42 programda katılımcılara hitap etmiştir. Aynı zamanda dış politikada Kudüs konusunda da tarihi bir sonuç alınmıştır. Fırat Kalkanı ile Kilis'ten Şanlıurfa'ya kadar bölgenin güvenliği sağlanmış, Soçi Zirvesi ile siyasi çözüm gerçekleştirilebilir noktaya gelmiştir.

‘FETÖ’ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ ADIMLAR ATILMIŞTIR’

Sayın cumhurbaşkanımızın Sudan, Çad ve Tunus ziyaretleriyle Türkiye Afrika'da da önemli adımlar atmış ve FETÖ ile ilgili önemli adımlar atılmıştır.

Suudi Arabistan Kralı ile yapılan görüşmeler olumlu geçmiştir.

Bizim MKYK'da yaptığımız 2017 yılına dönük değerlendirmelerden bir tanesi de Kars Demir Yolu'nun hizmete açılması olmuştur.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘KÖPRÜDE ASKERLER LİNÇ EDİLDİ’ AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyaset biçimi adeta bir ihanet haline gelmiş halde. Kullandığı ifade şu; köprüde askerler linç edildi. Hepimiz askerliğin kurallarını biliyoruz. Herkesin gözü önünde cereyan etti. Asker kanunsuz emre asla riayet etmez. O gece ordumuzun içerisinde kanunsuz emre riayet etmeyen askerlerimiz vardı. Kemal Kılıçdaroğlu bal gibi biliyor ki, o gece köprüde milletin üzerine tanklarla ateş açanların, FETÖ'cü olduğu ve bunu bir emirle değil gönüllü olarak yapıldığını herkes gördü.

‘FETÖ'CÜ ASKERLERE BU MİLLET DOKUNMADI’

FETÖ'cülerin haklarını savunmaya dönük söylemler gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, bilmeli ki o FETÖ'cü askerlere bu millet dokunmadı. O gece bir yağma yaşanmadı. Bu millet o gece bu ülkesini işgalden, devletini de ele geçirmekten korudu. Ama bu akıl daha sabahında kafası kesilmiş asker yalanını uydurdu. Sonra Tayvan'da bir asker olduğu ortaya çıktı.

‘KILIÇDAROĞLU'NUN HAYAL ETTİĞİ PLANLAR GERÇEKLEŞMEMİŞ OLABİLİR’

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayal ettiği planlar gerçekleşmemiş olabilir. 15 Temmuzla ilgili içinde hayal kırıklığı olmuş olabilir. Kemal Kılıçdaroğlu, karnından konuşmasın açıkça desin ki, 'ben FETÖ'cülerin yanındayım.'

‘KILIÇDAROĞLU’NUN İÇİNDE BULUNDUĞU HIYANET GİZLENEMEYECEK DURUMA GELMİŞTİR’

Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehitlerimizin, gazilerimizin yanında olmadığı görülmüştür. Bir kez olsun şehit yakınlarımızla empati kurduğunu sanmıyorum. Aynı Kemal Kılıçdaroğlu, bu millete sarayın polisi, halkın polisi, sarayın askeri, halkın askeri diye bölücülük yapıyor mu yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu bundan vazgeçsin diyeceğim de vazgeçeceğini sanmıyorum. İçinde bulunduğu gaflet, delalet, hatta hıyanet gizlenemeyecek duruma gelmiştir. Bir vatandaş olarak ifade edeyim açıkça içim yanıyor. Kurtarılmış bir ülke varken, Kemal Kılıçdaroğlu o gece tankların yanından sıvışmayı tercih etmiştir.

Biraz kutsalı varsa bir daha o gece hakkında konuşmaz diye ümit ediyorum.

TEK TİP KLIYAFET DÜZENLEMESİ

PKK'nın elebaşları ne söylüyorsa, CHP de aynı şeyi söylüyor.

AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak AK Parti MKYK’da 2017 değerlendirmesi yapılacak, partinin kongre süreci ele alınacak.

SİVİLLERE YARGI MUAFİYETİ GETİREN KHK

Sivillere yargı muafiyeti getiren düzenleme ve yansımaları ile Kudüs gelişmeleri tartışılacak.

Yine aynı Kemal Kılıçdaroğlu burada da kimi savunuyor? O teröristlerin hakkını savunuyor gözüküyor. Ne olur bir kere de bu milletin yanında olsun. 250 tane şehidimizin o gün insan hakları ihlal edilmedi mi? Neden bir kez olsun 15 Temmuz gecesini CHP ihlal olarak gündeme almaz ve konuşmaz.

ABDULLAH GÜL’ÜN KHK ELEŞTİRİSİ

Bizim bir ilkemiz vardır. Dostlarımızın bizle medya üzerinden konuşması bizi üzer. Eğer gördükleri bir eksiklik varsa biz istişare yaparız. Eğer eksik gördüğü bir şey varsa, bunu cumhurbaşkanımızla ya da başbakanımızla konuşacakken, medya üzerinden konuşması üzücüdür.

Ahlak olarak da AK Parti'li olarak birbiri ile medya üzerinden konuşmamaktır. İstişare ile yürütmektir. Sayın Gül'ün cumhurbaşkanımızla bir teması olmamıştır.

O gecenin bir ahlakı vardı. O gece bu millet kalbinde muhafaza ettiği, iyilik duygusuyla hareket etti. 16 Temmuz sabahı o teröristleri emniyet güçlerine teslim etti. İç hukukta yeni yollar oluşturduk. Biz eğer 15 yıldan beri iktidardaysak, adaleti muhafaza ettiğimiz içindir. Biz refahı o tabana yaydığımız ve adaleti sağladığımız içindir. Bundan sonrası artık ayıklanmasından sonra ilgili bakanlığımız gerekli açıklamayı yapacak. Sonrasında bir mağduriyet varsa hemen hızla giderilecekti. Sayılarla 100 binlerle ifade edilen teröristlerin, adil bir şekilde yargılanması da ancak Türkiye'de olur.

15 Temmuzdan sonra doğal ittifaklar oldu. Bir yerde kendi vatanını ölümüne seven canını vermekten çekinmeyen unsurlar, bir tarafta da Türkiye'yi her fırsatta yurtdışına şikayet eden, PKK ile aynı dili kullanan, Türkiye düşmanlarıyla aynı söylemlerde bulunan bir ittifak oluştu. Kimle gelirseniz gelin, biz inandığımız değerlerle beraber yolumuza devam edeceğiz.

Bizim 15 yıl içinde hangi engelleri aştığımızı, hangi oyunları bozduğumuza dönüp bakıldığında görülecektir ki, Türkiye hem liderliğiyle hem milletimizle beraber özgüvenimizi muhafaza ederek 2023-2053 hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu 8 defa yenildi doymadı. 9. defa da yenilir 9 defa da yenildiği halde koltuğunu bırakmayan bir başkana da ancak diktatör denir.

AKP'DE UYUM MESAİSİ BAŞLADI

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın edindiği bilgiye göre, AKP, Cumhurbaşkanlığı sistemine uyum değişiklikleri için 5 alt komisyon kurdu. Yürütmenin yapılandırılması, personel rejimi, mahalli idareler, seçim mevzuatı ve TBMM İçtüzüğü ile ilgili komisyonlar çalışmalara başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği seçim ittifakı konusu, seçim mevzuatını ele alan komisyonda görüşülecek. Yerel seçim ile ilgili değişikliğin, Mart 2019 yerel seçimlerine 1 yıl kala tamamlanması gerekiyor.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 19:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER