AKP’li Turan’dan Bülent Arınç'a: Hadi oradan yahu

Arınç, Ahmet Türk için 'terörle ilgisi yok' demişti

AKP’li Turan’dan Bülent Arınç'a: Hadi oradan yahu

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, YİK üyesi Bülent Arınç’ın Ahmet Türk ile ilgili sözlerine tepki göstererek, “PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu” dedi.  
 
AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve muhtarları ile bir araya geldi. Bayramiç Öğretmenevi’nde konuşan Turan,  Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın, yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.  
 
‘GÖZÜNÜ OYARIZ’
 
Turan, şunları söyledi: “Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla 'niye kayyım atadın, niye bunu yaptın' dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz. Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman giderken Kandil’den yanına eşbaşkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi Kandil’e teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da, aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, 'kalk oradan kardeşim der' ve kaldırır. Hiç kimse bana Ahmet Türk terörle iltisaklı değil demesin. O yaşa gelmiş bir insan, Ahmet Türk hiç şimdiye kadar PKK’ya bir tek laf etmiş mi? Deyin ki bana Kandil ona eşbaşkan atadığında 'hayır halk beni seçti, başkası bana eşbaşkan olmaz' dedi mi?
 
Diyarbakırlı anneler çıktı, 'biz evlatlarımızı istiyoruz, zorla dağa götürdü' dediklerinde annelere destek oldu mu? Yok efendim o adamın terörle iltisakı yokmuş. Hayır arkadaş terörle iltisak sadece bomba atmak demek değildir. Bombacıya aferin demek de, yanında olmak da, bombacının akrabasını, kardeşini belediyeye yönetici yapmak da, terör kadar tehlikelidir, kötüdür. O yüzden devlet tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet diyerek yoluna devam edecek kardeşim. Kim bozuyorsa gereği yapılacak."

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 21:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER