AKP'li Soylu, 'öğrenci evi' konusunu uyuşturucuya bağladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 'Ne yapacaktı sayın Başbakan? Nasıl önlemesi lazım bunları?' diyerek Erdoğan'ı savundu…

AKP'li Soylu, 'öğrenci evi' konusunu uyuşturucuya bağladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, öğrenci evleri tartışmalarına ilişkin; üniversite çevrelerinde 1 saatliğine kiralanan evler, apartlar olduğunu belirterek, "Ne yapacaktı sayın Başbakan? Ne yapması lazım, nasıl önlemesi lazım bunları? Çocuklarımızı kötü yola düşürecek, istismar edecek çetelere 'bırakın yapsınlar' mı diyecek? Toplumu ve aileleri bu konuda uyaracak" dedi.

Soylu, partisince Kulu Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Siyaset Akademisi" toplantısında, son günlerde yaşanan öğrenci evleri tartışmalarına Başbakan Erdoğan 'ın kararlı tutumunun arkasında olduğunu söyledi.  Başbakanın bu konudaki tutumunun çocukların, gençlerin, bu miletin inançlarına, gelenek ve göreneklerine göre yetiştirme konusundaki kararlılığını ortaya koyduğunu iddai eden Soylu, şöyle konuştu:

"Üniversite çevrelerinde 1 saatliğine kiralanan evler, apartlar var. Ne yapacaktı sayın Başbakan? Ne yapması lazım, nasıl önlemesi lazım bunları? Çocuklarımızı kötü yola düşürecek, istismar edecek çetelere 'bırakın yapsınlar' mı diyecek? Toplumu ve aileleri bu konuda uyaracak. Hepimiz anne babayız, ailemiz var. Çocuğumuzu askere gönderdiğimizde, Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim ettiğimizde bir hafta bizi aramadığı zaman, 'acaba ne oldu ,neden aramadı' diye kaygılanıyoruz. Annelerin içi içini yiyor. Şimdi çocuğumuz üniversite okumaya gidiyor, devlet o üniversitenin bulunduğu şehrin sınırları içinde elinden gelen her şeyi yapıyor. Bunu bir Başbakan dillendirmesin mi? Bunu ülkenin siyaset adamı dillendirmesin mi? Çocuklarımızla ilgili endişeleri dile getirmesin mi? Hiç tahmin etmediğimiz çocuklara uyuşturucu kuryeliği yaptırıyorlar. 'Aman bu çocuk bunu nasıl yapabilir, nasıl böyle şeylerle karşı karşıya kalabilir' demek, bunu sorgulama, hayat tarzına müdahale değildir. Bu özgürlüklerin kısıtlanması ve sınırlandırılması falan değildir."

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 01:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER