AKP’li Özkan: Milletimiz nezdinde HDP'yi kapatacağız

Özkan, “Biz inşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız" ifadelerini kullandı

AKP’li Özkan: Milletimiz nezdinde HDP'yi kapatacağız

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıkladığı sırada TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin kapatılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Muhalefetin dokunulmazlıklar konusunda nasıl hareket edeceklerine dair tam kanaatleri olmadığını dile getiren AKP’li Özkan şöyle devam etti:

CHP'NİN 2011 SEÇİM BEYANNAMESİNİ HATIRLATTI

"Biz onlara yardımcı olalım. CHP'nin 2011 yılında ortaya koyduğu seçim beyannamesinde var. Kendi grup toplantılarında dokunulmazlık ile ilgili ne kadar çark eden yaklaşımlar ortaya koyduğunu bu seçim beyannamesi ortaya koyuyor. Kasetle gelen Bay Kemal, ‘Milletvekili dokunulmazlıklarını milletvekili dokunulmazlığı olarak sınırlandıracağız’ diye seçim beyannamesinde ortaya koyuyor. 2011 yılında,  ‘Mevcut dokunulmazlık dosyalarının yargıya intikalini sağlayacağız’ diyor. CHP’nin iktidar olma gibi umudu olmayınca bu tür doğru işlemleri yapacak kadrolar, Erdoğan liderliğinde bizlere düşüyor."

'MHP İLE AYNI İSTİKAMETTE YÜRÜYEN ANLAYIŞLA SİYASET YAPIYORUZ'

Özkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Fezlekeler için her siyasi parti tutumunu netleştirmeli. CHP ve İYİ Parti kimin tarafındadır” ifadelerini kullanmasının ardından AK Parti’nin tutumunun ne olacağı soruldu.

Bunun üzerine Özkan şu yanıtı verdi:

“Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP’nin aynı istikamette yürüyen bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bugün 83 milyon aziz milletimiz, HDP’ye oy verenler bu partinin sırtını Kandil’e dayaması için oy vermedi. Barış içerisinde yaşayalım diye verdi. HDP hem siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır. Yani milletimizin vicdanında kapanacaktır. 6 milyon vatandaşımız barış istedi. Bu partinin saz çalan ve şarkı söyleyen söylemi üzerine, demokrasi ve özgürlük söylemleri üzerine oy verdiler. Teröre sırtını dayasınlar diye değil. Milletimizin alın terini, emeğini gidip Kandil’e peşkeş çeksinler diye değil. Onun için biz inşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır. 83 milyon, bu partinin kapatılmasını hem siyaseten hem hukuken anayasal düzen çerçevesinde arzu etmektedir. Bunu da önümüzdeki süreçte, siyasi olarak atılan adımlarla milletimiz iradesiyle yol yürüneceğini dünya aleme göstereceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
terimler ve kavramlar ve anlamsızlıkları
terimler ve kavramlar ve anlamsızlıkları - 1 ay Önce

akp nere adalet hukuk nere bunlar anayasa yapacakmış hukuk reformu yapacakmış şu hale bak başka ne söze gerek varmı.

adil
adil - 1 ay Önce

saraya bakarak bahcehlile havlamak cok kolay geliyor yakin sizi ve sarayı ve sizin gibi irkci faşist zihniyeti sandige gömüleceksiniz sonunuz eski baskan ciller gibi olacak

Alkollü Vatandas
Alkollü Vatandas - 1 ay Önce

SIZ KAPATSANIZ KAPATSANIZ EGLENDIGINIZ YIYIP ICTIGINIZ GAZINOLARI KAPATIRSINIZ
NE IDÜGÜ BELIRSIZ MAHLUKLAR!!!!

SIRADAKİ HABER