AKP’li Miroğlu: Şehitler için dağıtılan lokuma karşı çıkmak özgürlük değil

AKP’li Miroğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin gözaltına alınmasını değerlendirdi

AKP’li Miroğlu: Şehitler için dağıtılan lokuma karşı çıkmak özgürlük değil

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP’nin durumuna ilişkin açıklama yapana Miroğlu, "HDP şu anda bir bedel ödüyor ama HDP'ye bu bedeli ödeten sistem değil; PKK'nın HDP üzerindeki blokajıdır" açıklamasında bulundu.

Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor programında, "Boğaziçi Üniversitesi'nde üç öğrenci Afrin için lokum dağıtılmasını protesto ettikleri için üniversiteden atılmakla karşı karşıya, artık Türkiye bunları aşmak durumunda değil mi?" sorusuna Miroğlu, şöyle yanıt verdi.

"Şehitler için dağıtılan lokuma karşı çıkmak hiçbir şekilde özgürlük değil. Dünyanın hiçbir yerinde değil. Vietnam'da hayatını kaybetmiş bir Amerikalı'ya Vietnamlılar saygı duyar. Amerika'nın Vietnam politikasını eleştirmek ayrı bir şey. Ama onların anıldığı bir toplantıyı sabote edemezsiniz. Bu da özgürlük olarak tanımlanmaz. Dünyanın hiçbir yerinde tanımlanmaz"

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO birliklerinin  Suriye’de gerçekleştirilen operasyon kapsamında Afrin merkezine girmesini lokum dağıtarak kutlayan öğrenciler ile "İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen öğrenciler arasında çıkan gerilim sonrasında bazı öğrenciler gözaltına alınmıştı.

Kaynak: CNN Türk

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 22:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Agiri
Deniz Agiri - 3 yıl Önce

Senin ALLAH belanı versin. Seni bu Halk Ape Musanin katili olarak görecek

Secim
Secim - 3 yıl Önce

Alcak kole.. kurtleri oldurerek lokum dagitmayi savunan kani bozuktur seninn sutun kanin tam bozuk musa anteri n katilisin

ape
ape - 3 yıl Önce

Bir röportajinda Musa Anteri vuran dijwar hakkinda bir kitap yazdigini söylemistin. yoksa Musa Anteri vuran dijwar senin arkadasin miydi?

adar
adar - 3 yıl Önce

ya bu alcagi haber yapmasaniz olmazmi bas sayfayi okurken bu mit ajani görunce midem bulaniyor

SIRADAKİ HABER