AKP’li belediyelere 'vatandaşın borcunu kapatın' talimatı

Genelgede, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri adeta yeni bir boyut kazanıyor” dedi

AKP’li belediyelere 'vatandaşın borcunu kapatın' talimatı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP’li 798 belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderdi.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 AKP’li belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderildi.

ÖZHASEKİ: KENAR MAHALLELERE ZİYARETLER YAPMALIYIZ

Genelgede, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri adeta yeni bir boyut kazanıyor” diyen Özhaseki şu ifadelere yer verdi:

"Gönül belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda, ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla prim vermemeliyiz.”

'BORÇLARINI YATIRAMAYAN AİLELER VARSA HESAPLARI KAPATILMALI'

Özhaseki, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ziyaret edilirken borçlarını yatırmayan ailelerin hesaplarının kapatılması gerektiğini söyleyerek, “Biz bugüne kadar işin algı tarafında değil, hizmetin esasında yer alan bir anlayışa sahip olduk. İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” dedi.

'TELEFONLA ARAYARAK MAHZUN GÖNÜLLERE MİSAFİR OLABİLİRİZ'

Toplu organizasyonlara gelen kısıtlamaları da hatırlatan Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi, aileler için seferber etmeliyiz. Aziz milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
vay be
vay be - 3 hafta Önce

önce muhtaç et sonra yardım et ne taktik ama.baştan ekonomik adalet politikaları ile durumu bu hale başkası getirdi sanki.sıkışınca iyilik meleği kesilmeye başladılar yavaş yavaş seçim yaklaşıyor artık.

SIRADAKİ HABER