AKP'li belediye IŞİD’den kaçan Ezidilere insani yardımı reddetti

Urfa Belediyesi, DBP'nin önergesini reddetti; IŞİD saldırılarının kınanması ve tavır alınması talebine ise sessiz kaldı...

AKP'li belediye IŞİD’den kaçan Ezidilere insani yardımı reddetti

Urfa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) grubu tarafından Şengal’deki saldırılardan kaçarak Viranşehir’e gelen Êzidî yurttaşlarla ilgili bir önerge verildi. Büyükşehir Meclisi ve belediyelerin Viranşehir’e yerleştirilen Êzidî ailelere yönelik duyarlılık ve yardım önerisi AKP’li meclis üyeleri tarafından reddedilerek, meclis gündemine alınmadı.

Belediye, IŞİD saldırılarının kınanması ve tavır alınması talebine ise sessiz kaldı.

Urfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısında DBP grubu adına söz alan Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin yaptığı konuşmada, IŞİD'in Rojava’nın ardından Federal Kürdistan’ın Şengal ve Maxmur bölgelerine yönelik saldırılarına dikkat çekti. Bu saldırılar ve yapılan katliamlara meclis olarak tavır alınması ve kınanması gerektiğini belirten Cin’in önerisi DBP grubu hariç tüm meclis tarafından görmezden gelindi. Cin, yaşanan insanlık dramı karşısında Urfa Büyükşehir Meclisi’nin duyarsızlığını kınadı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 13:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER