AKP’den Kılıçdaroğlu’na 'darbe komisyonu' yanıtı

Kılıçdaroğlu’nun, Meclis’te darbe girişimini araştırmak için kurulan komisyona AKP’nin üye vermediği yönündeki eleştirilerine cevap geldi

AKP’den Kılıçdaroğlu’na 'darbe komisyonu' yanıtı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Meclis’te darbe girişimini araştırmak için kurulan komisyona AKP’nin üye vermediği eleştirilerine yanıt verdi.

Bülent Turan, darbe komisyonunun kurulmasını en fazla isteyen partilerin başında AKP’nin geldiğini öne sürdü.

AA'ya konuşan AKP Grup Başkanvekili Turan, şunları söyledi:

“Darbe girişiminden en fazla mağduriyeti hükümette bulunduğu için AK Parti yaşayacaktı. Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi darbe komisyonuna üye vermeme durumu doğru değildir.

“Kılıçdaroğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum. Kılıçdaroğlu daha önce grup başkanvekilliği yaptığı için bu usulleri iyi bilecektir.

“Ancak böyle konuşmasında, siyasi atraksiyondan öte bir kastının olmadığına inanmak istiyorum.

“KOMİSYONA VERİLECEK İSİMLERİMİZİ BELİRLEDİK”

“Komisyona verilecek isimlerimizi tabii ki aramızda tartıştık, belirledik. Ancak resmi olarak başlatmak istemedik ki süre doğru zamanda başlasın diye.

“Komisyon kurulduğunda, somut iş yapacağı zaman bu isimleri vermek istiyoruz. Şu an komisyon kurulması, boşa zaman geçirmek anlamına gelecek. Çünkü ifade almalar, açığa almalar daha bitmedi.

“Bu insanlar neye bakacak, kiminle görüşecekler? Makul zamanda başlayıp, 3 aylık içtüzükten kaynaklı çalışma süresini en iyi şekilde kullanmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 10:19
YORUM EKLE