AKP’den ayrılma sürecini anlattı: Son bir yılda çocuklarımın yüzüne bakamıyordum

Yeneroğlu, yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade etti

AKP’den ayrılma sürecini anlattı: Son bir yılda çocuklarımın yüzüne bakamıyordum

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP’den ayrılma sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP'den yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaşması üzerine çocuklarının yüzüne bakabilmek için ayrıldığını söyledi.

Sınırsız’a konuşan Yeneroğlu, yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade etti.

Yeneroğlu, "AKP'de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?" sorusuna, "Son bir yılda bakamıyordum" diye yanıt verdi.

Yeneroğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"2016'dan şunu gördüm bir kere yurt dışında yaşıyorsunuz. İdealleştirerek bakıyorsunuz. Romantik bir bakış açısı var Türkiye'ye. Türkiye'nin gerçekleriyle hemhal değilsiniz. Meseleleri tam olarak bilmiyorsunuz. Ama Türkiye'ye geldikten sonra pratik eleştiriler, dışlanan birçok kesimle görüştüm. Azınlıklarla iletişim kurdum ve baktım ki bu insanların önemli bir bölümü hadlerini bilmeleri gereken toplumsal sınıflara bölünmüş. Ve bu adeta genlerine işlemiş. Biz de o gülücükler, o görünen hoş ortam gerçeği yansıtmıyor. Şimdi 2016'da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Elbette Sayın Erdoğan'a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü basın tamamen ellerinde. Kamuoyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten."

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 22:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
şimdiye kadar neredeydiniz.
şimdiye kadar neredeydiniz. - 5 ay Önce

ya bunlar konuşuyor iyide bunların yaşıda büyük 2007 de falan akp den ayrılıp parti kuran eski meb ve kültürbakanı erkan mumcu zamanında ayrılmış fetöden, yanlışlardan ta ozaman bahsediyor.kimse biz yeni öğrendik demesin yutmayız.yani adam ta ozaman milleti uyarmış.bu 2013 fetöden sonra akp den ayrılanların hepsi menfaati kalmadığı için ayrılmış olmaları gayet açık bir durum.

SIRADAKİ HABER