AKP’de tasfiyeler başlıyor: Erdoğan 5 ismin istifasını istedi!

Erdoğan’ın İstanbul ve İzmir il başkanını değiştireceği öne sürüldü

AKP’de tasfiyeler başlıyor: Erdoğan 5 ismin istifasını istedi!

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP’den 5 ismin istifasını istediği öne sürüldü.

İktidara yakınlığı ile bilenen Star'da yer alan habere göre, teşkilatta yapılacak değişimler için düğmeye basılırken, bir daha aday olmayacak il başkanlarının istifa ederek yerlerine yeni isimlerin atama yoluyla getirileceği öğrenildi.

5 İL BAŞKANININ İSTİFASI İSTENDİ

İlk etapta 5 ilin il başkanının istifalarını vermeye hazırlandığı kaydedildi. Önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında bazı büyükşehir il başkanlarının da olacağı bilgisi parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor. Bu iller arasında İstanbul ve İzmir'in bulunduğu belirtiliyor. Önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında bazı büyükşehir il başkanlarının da olacağı bilgisi parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.

İSTANBUL VE İZMİR BAŞKANLARI DEĞİŞECEK

AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il başkanlarıyla ilgili kanaatlerini almak üzere tüm illerin milletvekilleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Ataş’ın üst yönetimle paylaştığı bilgilere göre ilk etapta 5 ilin il başkanının değiştirilmesi yönünde süreç başlatıldığı öğrenildi. Yozgat il başkanının bu kapsamda istifasını vermeye hazırlandığı kaydedildi. Ataş’ın, önümüzdeki hafta da özellikle büyükşehirler için sürdüreceği görüşmeler neticesinde hangi illerin il başkanlarının değişmesi gerektiğine yönelik genel bir kanaat ortaya konacak. İstanbul ve İzmir’in il başkanlarının da önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında olacağı, parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 09:56
YORUM EKLE