AKP Sözcüsü: Kendimizi Kürt halkına iyi anlatma fırsatı bulduk

AKP Sözcüsü Yasin Aktay, “Çözüm sürecinde samimiyetimizi bölge halkı, Kürt halkı çok net bir biçimde gördü. Kendimizi iyi anlatma fırsatı bulduğumuzu düşünüyoruz” dedi

AKP Sözcüsü: Kendimizi Kürt halkına iyi anlatma fırsatı bulduk
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, partisinin Genel Merkezi’nde, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Parti Sözcüsü Aktay’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

AK PARTİ ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTI”

“Terörle mücadelenin yürütüldüğü Güneydoğu bölgemiz özelinde yapılabilecek çalışmaları değerlendirdik. Terörle mücadele Türkiye’nin önemli bir olayı. Bunun yol açabileceği birtakım kırılganlıklar cereyan ediyor. Biz toplum olarak bir bütünüz. Türkiye’yi bir bütün olarak tutmak noktasında sorumluluk sahibiyiz.

“Bunlar çerçevesinde yürütülecek birtakım faaliyetler var. Ülkemizin Kürtlerle ilgili sorunu konusunda AK Parti hükümeti elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Çözüm sürecinin sonunda terör örgütü bu süreci suiistimal etti. AK Parti hükümeti başka bir sürece geçmek zorunda kalmıştır. Terörle mücadeleyi başka bir zemine geçirmek zorunda kaldık.

“KENDİMİZİ İYİ ANLATMA FIRSATI BULDUK”

“Yani bu çözüm süreci eğer kat edilmemiş olsaydı, belki de o süreç yaşanmamış olsaydı bugün terörle mücadelede bu kadar başarılı olmazdık. Çünkü çözüm sürecinde samimiyetimizi bölge halkı, Kürt halkı çok net bir biçimde gördü. Kendimizi iyi anlatma fırsatı bulduğumuzu düşünüyoruz.

“Ancak bundan sonra büyük bir operasyon yapıldığı zaman, bunu bir vücut için de düşünebilirsiniz, bir tıbbi ameliyat olarak da düşünebilirsiniz. Tıbbi ameliyat yaptığınız zaman bunun yan etkilerini de hesaba katmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun vücut üzerindeki diğer komplikasyonlarını da hesaba katmak zorunda kalırsınız.

“Şu anda terörle mücadelede ne yazık ki karşımızda yedi düvel tarafından desteklenen bir örgüt var. Gözünü kan bürümüş bir örgüt var. Kürt halkına zerre kadar saygısı olmayan bir örgüt var, Kürt halkını kendi kısa, orta veya uzun vadeli amaçları için en kötü şekilde kullanan bir örgüt var.

YENİ ANAYASA

“Anayasa çalışmaları konusunda görevlendirmeler yeniden yapılacaktır, henüz kararlaştırılmış bir koordinasyon yok. Takvim henüz belli değil.”

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
mer
mer - 2 yıl Önce

bayağıda kendinizi kürtlere elli sopalı olarak anlattınız doğru diyorsunuz gezegenin en kötü calıları şideyçi ve şidet aynlıları kınıyorum sizleri.zengin katiller sizi

arda
arda - 2 yıl Önce

seni vekil yapanın, sana maaş verenin, seni adam yerine koyanın, sana insan diyenin ellerinden öp.