AKP Sözcüsü Çelik'ten MYK toplantısı sonrası açıklama

Çelik’in gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

AKP Sözcüsü Çelik'ten MYK toplantısı sonrası açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Fırat'ın doğusuna harekat hazırlığı konusunda bilgi veren Çelik, "Türkiye'den bir heyet cumartesi günü Rusya'ya gidecek" dedi.

Çelik, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un yılbaşından sonra Türkiye'ye geleceğini bildirdi.

Çelik, "Bakan Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın cumartesi günü Rusya'ya gideceğini açıkladı. Çelik, AK Parti'nin seçim manifestosu ile İstanbul adayının da Cumartesi günü açıklanacağını söyledi.

Çelik, tiyatro sanatçıları Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın sözlerine ilişkin, “Onların yaptığı eleştiri değil, insanlığa karşı nefret suçudur... AK Parti Sözcüsü Çelik konuşmasının son bölümünde ise CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun seçimi ve darbeye karşı direnen kahramanları itibarsızlaştırma gayreti içerisinde olduğunu vurguladı. Çelik, CHP'li Özgür Özel'in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a karşı söylediği sözler için ise "gayrimeşru" dedi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Mitinglerle ilgili çalışma takvim olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalemi, Teşkilat Başkanlığımız, Yerel Yönetimler koordineli olarak çalışılıyor. Genel bir tanıtım toplantısıyla birlikte manifestonun açıklanması düşünülüyor. Ocak ayı içerisinde bununla ilgili bir tarih kesinleştiğinde sizinle paylaşırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla ilgili aşamalar son safhaya geldi.

Birtakım farklılıklar olmakla birlikte, kendi dinamizmini üreten, bu seçimin şartlarına yönelik olarak bir çalışma takvimi açıklayacağız.

RUSYA İLE SURİYE GÖRÜŞMELERİ

Türkiye'den bir heyet cumartesi günü Moskova'ya gidecek. Rusya tarafında mutabakata varıldı. Bakan Çavuşoğlu ve Akar ile MİT Başkanı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, cumartesi Rusya'da olacak.

ABD'nin Suriye'den çekilmesiyle yeni bir tablo ortaya çıkıyor. İran, Rusya ile bu yoğun diplomasi devam edecek. Astana sürecinin ortakları ve Cenevre sürecinin bileşenleriyle diplomatik süreç devam edecek. Terörle mücadele perspektifi müttefiklerimizle paylaşacaktır.

Heyet oradaki muhataplarıyla görüştükten sonra dönüşte Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi arz edecekler. Daha sonra sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Putin bir araya gelecek.

İSTANBUL ADAYIMIZ CUMARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Parti, Aydın ve Muğla'da aday çıkacak, Osmaniye'de aday çıkarmayacak.

Cumartesi günü öncelikli olarak İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız açıklanacak. İlçelerin açıklanması da düşünülüyor. Yetişirse bir iki ilçe de açıklanacak.

Yetişmesine umut ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli çeşitli organizasyonlarda bir araya geliyorlar.

BAHÇELİ'NİN FETÖ AÇIKLAMASI

Mücadelemize en büyük destek MHP'den.

FETÖ'nün devletin tüm birimlerinden kazınması konusunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş birliği söz konusudur.

'Konsey'in ortaya çıkarılması en önemli hedef.

(Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları) Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli'ye bildirdi, tebrik ve teşekkürlerini illeti.

İSRAİLLİ BAKANIN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanımız antisemitizme karşı.Sapkın zihniyete sahip siyasetçiler.Kutsadığı şey PYD/YPG terör örgütü.Onun boyu Erdoğan'ı eleştirmeye yetmez.

KILIÇDAROĞLU'NUN ELEŞTİRİLERİ

Psikologlardan yorum almakta fayda var.Seçimleri itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Kaybettikçe seçimleri aşağılamaya başladı.Her gün siyasetin prensiplerini aşındırıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER