AKP'nin YSK temsilcisi: Kararın doğru ya da yanlış olması önemli değil

Recep Özel, twitter hesabından açıklama yaptı

AKP'nin YSK temsilcisi: Kararın doğru ya da yanlış olması önemli değil

AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı için, "Karar doğru ya da yanlış olması önemli değil, en önemlisi turnusol kağıdı gibi herkesin karakterini ortaya çıkarttı" dedi.

Özel, "Mutlu azmış azınlığın küfür ve hakaretleri" ifadelerini kullandı.

Özel, Twitter'dan yaptığı açıklamada, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun YSK üyelerine küfür ve hakaret ettiğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun, YSK üyelerini isim isim okuyarak hedef gösterdiğini söyleyen Özel'in paylaşımları şöyle:

"Kılıçtaroğlu YSK üyelerine küfür ve hakaret etti, isim isim okuyarak hedef göstermesi hiç kimsenin dikkatını çekmedi. YSK'nın verdiği karar seçimlerin kısa bir süre sonra tekrar yenilenmesi. İmamoğlunun mazbatasını alıp sayın Binali Yıldırım'a vermedi bu panik telaş hakaret niye?

Milli Görüş hareketinin üç partisi haksız ve hukuksuz yere kapatıldı, İktidar Partisi Ak Parti hakkında kapatılma davası açıldı aynı küfür ve hakaretleri duymadık. Karar doğru ya da yanlış olması önemli değil, en önemlisi turnusol kağıdı gibi herkesin karekterini ortaya çıkarttı.

Mutlu azmış azınlığın küfür ve hakaretlerini görmezden gelen sözüm ona muhterem dava adamları zevatın görüşleri hayret verici. Halep ordaysa arşın burda, 23 Haziran'da tekrar seçim olacak bu öfke bu küfür bu hakaretler neden."

Demokrat Haber’e Destek Olun >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER