AKP MYK belli oldu: Binali Yıldırım Genel Başkanvekili

AKP Genel Başkanı Erdoğan, MYK’da eski ekibini korudu

AKP MYK belli oldu: Binali Yıldırım Genel Başkanvekili

AKP'de 7'nci Olağan Büyük Kongre sonrası Merkez Yürütme Kurulu (MYK) belli oldu.

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, AKP'nin Genel Başkanvekili olarak göreve başladı.

Kongrenin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MKYK toplantısının ardından yeni MYK da açıklandı.

Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri, Çiğdem Karaaslan, Fatih Şahin ve Ömer Çelik oldu.

MYK'ya yeni üye olarak Zengin, İleri ve Şen olmak üzere 3 yeni isim katıldı. Ömer İleri Rizeli ve eski bakanlardan Tevfik İleri'nin torunu.

MECLİS'İ GÜÇLENDİRDİ

Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı yerini korurken, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş yeni Grup Başkanvekilleri oldu.

Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan da yeniden aynı görevi getirildi. Grup Başkanvekili iken hiçbir listede kendine yer bulamayan Mehmet Muş'un ise bakan olabileceği belirtiliyor. Muş, Berat Albayrak'a yakın isimlerden.

AKP MYK'da şu isimler yer alıyor:

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 20:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 2 ay Önce

Hirsiz soyguncu famillayasi is basinda allah bu guzel turkiyeyi sizin gibi sicili bozuk alcaklari elbet al aşağı edecek az kaldi ve hainler yargilanacaksiniz siz diktedorun usaklari ulke bolunuyor uyanin bu kadar mal olunmaz ulke icin uyanin

SIRADAKİ HABER