AKP'lilerden Saadet Partililere saldırı: Darp ettiler, standı dağıttılar

İstanbul Kartal'da seçim çalışması yapan Saadet Partililer 30-40 kişilik AKP'li bir grup tarafından saldırıya uğradı

AKP'lilerden Saadet Partililere saldırı: Darp ettiler, standı dağıttılar

İstanbul Kartal Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde stant çalışması yapan AKP'liler ve Saadet Partililer arasında seçimlere saatler kala gerginlik yaşandı.

Cadde üzerindeki AKP standında görevli partililer akşam saatlerinde caddenin karşı tarafında bulunan Saadet Partisi standına gelerek “Halkın kafasını karıştırıp oylarımızı çalıyorsunuz. Yüzde 10 barajı kalkmadı, niye baraj sıfır diyorsunuz.” şeklinde bağırdı.

Sonrasında Saadet Partililere, 30-40 kişilik AKP'li bir grup saldırarak çalışma yaptıkları standı yıktı. Saldırganlar stantta görevli partilileri de darp ettiler.

AYDIN: TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜN GELDİĞİ SON NOKTA

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Birol Aydın, partisine yönelik saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “Kutuplaşmanın ve tahammülsüzlüğünün geldiği son noktadır bu olay. Seçim standımız dağıtılıp partililerimiz darp ediliyor. Gerekçe ne? Seçim barajı sıfır dememiz. Seçimlere saatler kala yaşanan bu olay ülkedeki gerginliğin en somut örneğidir. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Ak Partili arkadaşlar tükeniş sendromu yaşıyorlar, bunun için de ne yaptıklarını bilemez hale geldiler.” dedi. (Zaman)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 20:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER