AKP'li Zeybekci'den tutuklanan HDP'lilere: Devlet, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tutup mahkemeye götürdü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HDP'li vekillerin tutuklanması ile ilgili konuştu

AKP'li Zeybekci'den tutuklanan HDP'lilere: Devlet, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tutup mahkemeye götürdü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HDP’li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili olarak, “Gitmeyeceğiz, hadi gelin götürün bakalım diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü” dedi.

Pamukkale’de inşa edilecek Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin temel atma törenine katılıan Bakan Zeybekci'nin konuşması şöyle: 

“Eğer bu devlet milyarları, eski parayla katrilyonları düşünmeden gözden çıkarıyorsa o zaman devlet olur, ancak o zaman bu bayrak dalgalanır. Bütün bunları yapa yapa Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye bir sağlık destanı yazdı. Türkiye ortalama ömrün artmasında dünyada bir numara oldu. Türkiye’nin yaş ortalamasının artış hızında dünyada Türkiye bir numara oldu.”

 “Neler çekmedik neler. Aman Sayıştay’dan, Danıştay’dan gelirler. Çözdük tabi ki, risk aldık, sorumluluk aldık. Belediye sahadaki teröriste, bu ülkeye, bu millete ihanete yardım etmek varken, millete hizmet etmek gibi böyle saçma sapan işlerle uğraşır mı onlar. Onların işi gücü ihanet etmek” diye konuştu.

"BU ÜLKENİN BAĞIMSIZ MAHKEMELERİ GEREĞİNİ YAPTI” 

Zeybekci, tutuklanan HDP milletvekilleri ile ilgili şunları söyledi:

“Darbe başarılı olsaydı, demokrasi kurtulacak mıydı, demokrasi mi kazanacaktı? Şimdi bu milletin mahkemelerine gitmeyiz, tanımayız diyenler CHP’nin, MHP’nin genel başkanı, AK Parti dahil olmak üzere gidip hesap veriyor, mahkemede ifade veriyor. Çıkıyor gerine gerine yağma yok diyor. O kadar da kolay olmaz o işler diyor. Gitmeyeceğiz, hadi gelin götürün bakalım diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü. Bu ülkenin bağımsız mahkemeleri, hâkimleri de gereğini yaptı.”
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 09:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 4 yıl Önce

evrensel hukukun misafir dahi olmayı kabul etmeyeceği,beslemeler,zihinleri kursakları olan yanık ekmeye şükreden analık elinde kalmışların, bu ülke insanları için evrensel değerleri erdem sayanlara lağımdan çıkan fare demesi büyük bir ironidir.

Veli
Veli - 4 yıl Önce

Ulen korkak lağam faresi sizsiniz.ispati polis kiyafetin icine koyduğunuz cetelerin arkasina saklaniyorsunuz.cikin bakalimsokağa cikma yasaği olan sokaklarda halklan bir temasa gec bakalim kimmiş lağam faresi

Bavu
Bavu - 4 yıl Önce

Surata bak onursuz cahil Faso saraya aklinizi kisiliginiz makum durumda bumu onur sen bakan olmus sun agzindan isal fuskiriyor jopeksoyu

Çeto
Çeto - 4 yıl Önce

bu şebek zeybekci, kendi geleceğini anlatmış.. anlatmasına gerek yok, biz biliyoruz ki yaşamakta oldukları lağımda boğulacaklardır...

vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

milete fare diyeceğine bence önce aynaya baksın.

SIRADAKİ HABER