AKP'li Yavuz: Seçimlerde mağdur edilen Binali Yıldırım

Yavuz'dan İstanbul seçimi açıklaması

AKP'li Yavuz: Seçimlerde mağdur edilen Binali Yıldırım

31 Mart yerel seçimleri sonrası partisinin adına açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimleri konusunda mağdur edilenin Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım ve İstanbul seçmeni olduğunu düşündüklerini söyledi.

İstanbul'da sandıktan çıkan iradenin gerçek iradeye uygun düşmediğini, 'manipüle edildiğini' savunan Yavuz, "Millet bunu fark etmiş ve bu sefer sanki kendisin mağdur edenlerden hesap soracak gibi duruyor. İnşallah da soracak çünkü milletimizi mağdur edenin de CHP zihniyeti olduğunu çok rahat bir şekilde görüyoruz" dedi. 

Sakarya’da bayramlaşma törenine katılan Yavuz, 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimi için iki partinin de yoğun bir tempoda çalıştığını söyleyerek, "Mağdur edilenin milletimiz, İstanbul seçmeni olduğunu düşünüyoruz. Ben şunu fark ettim son günlerde; millet esas mağdur edilenin kendisi olduğunu hissetmeye, fark etmeye başlamış gibi görünüyor. CHP bir süre o mağdur edebiyatına sarıldı. Ve bizim adayımız Binali Yıldırım da 'Eğer mağdur olan varsa daha ziyade benim' demişti. Ama son günlerde Binali Yıldırım başta olmak üzere her birimiz şunu söylüyor ve inanıyoruz; elbette mağdur edilen iki aday anlamında konuşulacaksa mağdur edilenin Binali Bey olduğunu düşünüyoruz ama daha öte mağdur edilenin milletimiz olduğunu, İstanbul seçmeni olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Sandıktan çıkan iradenin ‘manipüle edildiğini’ ve milletin kendilerini mağdur edenlerden ‘hesap soracağını’ savunan Yavuz, şöyle devam etti:

“İstanbul seçmeni bir anlamda iradesini sandığa yansıttı ama sandıktan çıkan irade o gerçek iradeye uygun düşmedi yani manipüle edildi, yok sayıldı. Millet bunu fark etmiş ve bu sefer sanki kendisin mağdur edenlerden hesap soracak gibi duruyor. İnşallah da soracak çünkü milletimizi mağdur edenin de CHP zihniyetinin olduğunu çok rahat bir şekilde görüyoruz. CHP unsurlarına bu suçu uzun bir süre yüklemedik ama gördük ki CHP bu suçu işleyenlerin ekmeğine yağ süren bir duruş sergiliyor. İsterdik ki biz onlar da hiç olmazsa bu demokrasinin, milli iradenin yanında olsun ama öyle olmadı.

“Millet iradesini çok daha net bir şekilde ortaya koyacak. O net irade ortaya çıkacak. İstanbul’da her şey daha güzel olacak. Binali Yıldırım, Türkiye’nin en deneyimli insanlarının başında geliyor, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı. Bir sürü önemli projenin altında imzası var. Onunla İstanbul daha başka bir dönüşecek, gelişecek ve güzelleşecek. Biz buna inanıyoruz. Eminim İstanbul da buna inanıyor. O açıdan 23 Haziran günü tekrar İstanbul’un emin ellere teslim edildiği gün olacak diye düşünüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 18:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER