AKP'li vekilden operasyon tepkisi: Sivillerin öldürülmüş olması sevinilecek bir başarı olmaz

Mustafa Yeneroğlu'ndan Suriye'den gelen görüntülere ve Yeni Şafak gazetesine tepki

AKP'li vekilden operasyon tepkisi: Sivillerin öldürülmüş olması sevinilecek bir başarı olmaz

AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’nin Suriye'ye başlattığı operasyona destek veren Suriye Milli Ordusu’nun (eski ÖSO) Fırat’ın doğusunda gerçekleştirdiği öne sürülen ve sosyal medyada yayılan infaz görüntülerine tepki gösterdi. Yeneroğlu, “Her şartta yerde yatanın infaz edilmesi suçtur, vicdansızlıktır” dedi. AK Partili vekil, Suriye’nin Geleceği Partisi’nin Genel Sekreteri Hevin Halef’in öldürülmesi hakkında da, “Sivillerin öldürülmüş olması sevinilecek bir başarı olmaz” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu bugün yaptığı ilk paylaşımda, iktidara yakın Yeni Şafak gazetesinin, dün Halef’in öldürülmesi hakkında attığı tweet’i eleştirdi. Yeni Şafak’ın paylaşımında, “Terör örgütü PYD’nin Suriye’deki siyasi uzantılarından Suriye’nin Geleceği Partisi’nin Genel Sekreteri Hevin Halef, başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi” deniyordu.

Yeneroğlu, Yeni Şafak’ın şu an silinmiş görünen bu tweet’ini paylaşarak, “Yerde yatan bir sivilin infaz edilmesi korkunçtur. Bunun başarılı bir operasyon olarak takdim edilmesi bir vahşettir. Birde alakasız biçimde ordumuza mal edilmesi ayrı bir rezalettir. Bu vahşeti gerçekleştiren gruplar mehmetçikle alakası olmayan barbarlardır. Şiddetle kınıyorum” dedi.

AK Partili vekil, kısa süre sonra attığı ikince tweet’teyse, gazetenin paylaştığı görüntülerdeki kişinin bir başkası olduğunu belirtip, bu kez şu ifadeleri kullandı: “Twit silme alışkanlığım yok.Ancak hatamı düzeltirim.Yerde yatarken infaz edilen kişi H.Halef değilmiş. Her şartta yerde yatanın infaz edilmesi suçtur, vicdansızlıktır. Bunun ötesinde H. Halef hava operasyonu sonucu ölmüş. Sivillerin öldürülmüş olması sevinilecek bir başarı olmaz.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeki
zeki - 1 yıl Önce

Bu ülkeyi osmanlı imparatorluğu parçalandık tan sonra birtanesi bizim dedelerimiz gülizar oğlu abdılşah ve kardeşi muhamet milis kuveti toplayarak Ardahan Göle susuzu kazom Karabekir gelmedrn kurtarıyor lar ama malesef kendi topraklarımızda esiriz hep aldatılmışız hep inandık bizi bir kahpe Araplara değiştirdiler biz bunları hak etmedik zaten daha önve de eli yere müracat etim necmi kadıoğlu ve gürbüz süleyman oğlunu devlet bunları yargılamadı haksız yere orağımı öldürtü işimi bozdu sorunlu bir insan etiler bunların afeleti batsın böyle yaşamaya böğleleriğle yaşamaya nahlet olsun

SIRADAKİ HABER