AKP'li Şentop: Zarrab'ın gidişine göz yummak ihanet, soruşturma başlatılmalı

Şentop, istihbarat birimlerinin üzerine düşeni yapmadığını savundu

AKP'li Şentop: Zarrab'ın gidişine göz yummak ihanet, soruşturma başlatılmalı

AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Reza Zarrab'ın, "tanık" statüsüne geçtiği davayı "operasyon" olarak 'değerlendirdi.' Şentop, “Türkiye’den gidişinin de bu planının bir parçası olduğu üzerinde düşünmek gerekir. Bu operasyon çerçevesinde bir ihanet işidir” dedi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Zarrab’ın, Türkiye’de cezaevinden çıktıktan sonra eşi ve çocuğuyla ABD’ye gitmesi sürecinde, istihbarat birimlerinin üzerine düşeni yapmadığına ilişkin tartışmalar AKP içinde haftalardır sürüyor. Şentop, TBMM’deki sohbetinde, bu işin arkasındaki organizasyonun ortaya çıkarılması için ABD’den önce Türkiye’ye bakmak gerektiğini söyledi.

Şentop, şöyle konuştu:

“Reza Zarrab, ABD’de belli yönde ifade vermesi için baskı görmüş olabilir. Buna ilişkin çok şey duyuyoruz ama asıl Türkiye’den gidişinin, bu planının bir parçası olduğu üzerinde düşünmek gerekir. Dolayısıyla onun gidişinde dahli olanların, yardımcı olanların, göz yumanların da mutlaka araştırılması lazım. Bu operasyon çerçevesinde bir ihanet işidir. Sonuç itibarıyla FETÖ’cüler tarafından belgelerin götürülmesi dahil, bu ihanetin, Zarrab’ın Türkiye’den gidişi konusunda da bir organizasyon boyutu olduğunu düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 17:55

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER