AKP'li Şahin: CHP ya da MHP’yle koalisyon kurma arayışındayız

AKP'li Şahin, AKP'nin CHP ya da MHP ile koalisyon kurma arayışı içinde olacağını ifade etti

AKP'li Şahin: CHP ya da MHP’yle koalisyon kurma arayışındayız

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “AK Parti ya CHP ya da MHP ile koalisyon kurma arayışı içinde olacak. Biz samimi olarak böyle bir koalisyonun kurulmasını arzu ediyoruz” dedi.

Antalya’da Kepez İlçe Teşkilatı’nın Kent Ormanı’nda düzenlediği iftar yemeğinde katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in burada yaptığı konuşmanın bir bölümü şöyle:

'SİZİN EGZOZDAN BİRTAKIM ÇATLAK SESLER GELİYOR'

“Bize seçmen diyor ki içinizde hata yapanlar var ise bunları derhal bünyenizden uzaklaştırmalısınız.’ Bize millet 7 Haziran seçimlerinde bunları hatırlattı. 2011’de oy verenlerin 7 Haziran’da niçin oy vermediğini araştırdık. 10 bine yakın denekle bir araştırma yapıldı. Milletin beklentilerini yeniden gözden geçirerek son seçimde oy vermemiş olanların gönüllerini yeniden kazanacağız. Çünkü Türkiye’nin teminatıdır AK Parti.

“Bize seçmen dedi ki, ‘Sizin arabanın çekişinde düşme var. Şöyle buji, platin ayarını filan bir yaptırın. Belki vantilatör kayışı gevşemiş olabilir. Karbüratörü de bir temizleyin. Araba sağa sola da çekiyor. Bir rot balans ayarı da yaptırın’ dedi 7 Haziran’da seçmen. ‘Sizin egzozdan birtakım çatlak sesler geliyor. Bir egzozu da tamir ettirin’ dedi. Biz bu mesajları aldık.

AKP, CHP ya da MHP KOALİSYON KURMA ARAYIŞI İÇİNDE

“AK Parti ya CHP ya da MHP ile koalisyon kurma arayışı içinde olacak. Biz samimi olarak böyle bir koalisyonun kurulmasını arzu ediyoruz. Tabi ki henüz görüşmeler başlamadı. Biz bu konuda son derece samimiyiz. Bizimle koalisyon kuracak olan siyasi parti bizden yararlanır.
“Çünkü 13 yıldır Türkiye’yi idare ediyoruz. Önemli projeleri hayata geçirmişiz. 2023 vizyonunu ortaya koymuşuz. Hükümet etmede son derece tecrübeli bir siyasi iktidarız. Tabi ki koalisyon ortağımız olacak siyasi partinin de kendi programı, projeleri olacaktır. Ondan da yararlanacağız.

“Bir kıskançlık içinde olmayacağız. Ama bir koalisyon kurulur mu kurulmaz mı, onu zaman gösterecek. Biz kurulması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Diyelim ki kurulamadı. O zaman yeniden millete geleceğiz. O zaman inanıyorum ki siz de o zaman gereğini yapacaksınız.”

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 12:45
YORUM EKLE