AKP'li Özkan "Yeniden kuruluş anayasası" açıklaması

AKP'li Özkan tepki çeken sözleriyle ilgili yeniden açıklama yaptı

AKP'li Özkan "Yeniden kuruluş anayasası" açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, muhalefetin tepkisine neden olan "Yeniden kuruluş anayasası" sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Özkan, “Yeniden Kuruluş Anayasa ile kastımız; yenileyici bir ruhla, geçmişin birikimini dikkate alarak ve o kuruluşumuzda bizi bir arada tutan maddi ve manevi değerleri yeniden hayata geçirmek suretiyle, geniş katılımlı yeni anayasa yapma talebidir" dedi.

Özkan şunları ifade etti:

Bundan tam 100 yıl önce dünyanın en güçlü devletlerine karşı istiklal ve istikbalimiz için topyekûn, milletçe bir mücadele verdik. Ve milletçe verdiğimiz bu mücadele sonucunda Cumhuriyetimizle taçlandırdığımız yeni Türkiye’mizi kurduk. Ancak 100 yıllık bir çınar olan Cumhuriyetimiz, darbe ve vesayet girişimleriyle maalesef kuruluş ve kurtuluş değerlerinden, o maddi ve manevi değerlerden uzaklaştırılmıştır.

AK Parti olarak 20 yıldır her alanda gerçekleştirdiğimiz reformlarla bu darbeci ve vesayetçi zihniyetle mücadele ettik. Çok şükür darbeyi de, mandacıları da tarihin tozlu raflarına kaldırdık. İşte şimdi, cumhuriyetimizin kurucu değerlerindeki maddi ve manevi ruhla birleştirecek, yeniden dirilişimize vesile olacak, Türkiye’mizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarak YENİ Anayasa yapma vaktidir.

Yeniden Kuruluş Anayasa ile kastımız; yenileyici bir ruhla, geçmişin birikimini dikkate alarak ve o kuruluşumuzda bizi bir arada tutan maddi ve manevi değerleri yeniden hayata geçirmek suretiyle, geniş katılımlı yeni anayasa yapma talebidir. Amacımız Cumhuriyetimizi elbirliği ile modern geleceğe daha güçlü bir şekilde taşımaktır. Böylesi bir anayasa, aziz milletimize olan bir borcumuzdur ve inşallah 83 milyon hep birlikte yerine getireceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 11:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER