AKP'li Özhaseki: Millet Cumhur İttifakı'nı sevdi, yerel seçimlerde devam etmesi normal

Özhaseki: İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler

AKP'li Özhaseki: Millet Cumhur İttifakı'nı sevdi, yerel seçimlerde devam etmesi normal

AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki gelecek yıl yapılacak yerel seçimlerde AKP ile MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'nı sürdürebilecekleri mesajını verdi.

CNN Türk televizyonuna konuşan Özhaseki “Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler” dedi.

Özhaseki'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Kendi kendini acımasıza eleştiren en fazla özeleştiri yapan parti herhalde Ak Partidir. Birbirimize söylüyoruz bunları. Kendi içimizde çok net olarak kendi özeleştirimizi yaptığımız gibi daha önceki dönemlerde belediye başkanı arkadaşımızı dışarı atabilmiş insanlarız. Adaylarımızda bir birinci derecede ahlaklı erdemli ve tevazu sahibi olmasını arayacağız.

Tevazu sahibi değilse böyle bir adamın belediye başkanlığında işi yok. Biraz da para yönetimini insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekan yönetimini bilmeli. İşin ehli olmalı çalışkan biri olmalı. Liyakatli olmalı. Strateji anketlerle belirlenebilir. Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk.

Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz.

Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER