AKP'li Ömer Çelik’ten 'hilafet' tepkisi: Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir

AKP'ye yakın Yeni Şafak grubuna ait dergiden yapılan hilafet çağrısına AKP sözcüsü Ömer Çelik tepki gösterdi

AKP'li Ömer Çelik’ten 'hilafet' tepkisi: Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir

Mustafa Albayrak’ın imtiyaz sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer’in üstlendiği Gerçek Hayat dergisinin 27 Temmuz tarihli sayısında yapılan 'hilafet çağrısına' AKP sözcüsü Ömer Çelik’ten tepki geldi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu söyleyen Çelik, "Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlış. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimiz" ifadelerini kullandı.

'CUMHURİYET GÖZBEBEĞİMİZDİR'

Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir."

"Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir."

"Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada 'bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.' Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz" ifadelerini kullandı.

'ATATÜRK VE İSTİKLAL SAVAŞI KAHRAMANLARINI SAYGIYLA YAD EDİYORUZ'

AKP Sözcüsü Çelik açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk'e de yer vererek, "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir."

Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Mustafa Albayrak’ın imtiyaz sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer’in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında 'hilafet' çağrısı yaptı.

Derginin kapağında, “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” sözlerine yer verildi.

Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

2000 yılında hayatına başlayan dergide İsmet Özel gibi isimler de yer aldı. Gerçek Hayat, 2016 yılında Albayrak Medya Grubu bünyesine katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 10:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
ne hilafeti diyor kendileri
ne hilafeti diyor kendileri - 5 ay Önce

islam ülkeleri mi bize bağlanacak yok öyle bir şey biz natocuyuz natoya bağlıyız diyorlar.bakmayın söylentilere onlar oy için millete yem atmak gibi bir şey.

SIRADAKİ HABER