AKP'li Lütfi Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

Ulaştırma eski Bakanı Lütfi Elvan, ‘Twitter'ın terör örgütünü koruma gibi bir eğilim içerisine girmesi kabul edilemez’ dedi

AKP'li Lütfi Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

Ulaştırma eski Bakanı Lütfi Elvan; ‘Twitter'a karşı her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir’ dedi.

AKP Antalya Milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, bombalı saldırı öncesinde sosyal medyadan saldırı olacağına ilişkin mesajlar atan kullanıcı bilgilerini Twitter'ın paylaşmakta güçlük çıkarması hakkında, "Her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır" dedi.

Antalya Milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"TWITTER'A KARŞI HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIR"

Habertürk’te yer alan habere göre Elvan, Ankara’daki patlamanın olduğu günden önce Twitter'dan "Ankara'da yarın bomba patlayacak" mesajını atan kullanıcıların bilgilerinde PKK’ye ait bulguların olduğunu öne sürdü ve Twitter yönetiminin ilk aşamada bu kullanıcılara ait bilgileri "özel hayatın gizliliği" nedeniyle paylaşmamasıyla ilgili olarak, "Bir terör hadisesi oluşuyor, bu terörün arkasında kim var araştırmaya çalışıyorsunuz, bununla ilgili yargı kararınız var ve Twitter kalkıp böyle söylüyorsa, biz de burada gereğini yaparız.

Bunun gereği şudur; her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Eğer terörle mücadele gerekiyorsa bunu biz yapacağız. Ama Twitter'ın kalkıp da terör örgütünü koruma gibi bir eğilim içerisine girmesi kabul edilemez. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır. Teröre karşı mücadele etmekte kararlıysalar bize bu konuda yardımcı olmak zorundalar. DEAŞ, Esad'a destek vermekten bahsediyor ve Esad'a destek veriyor, Esad, PYD'ye destek veriyor, PYD, PKK'ya destek veriyor. Kendi içerisinde bir döngü var. Bunların hepsi terör örgütü" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Seninde yalanlarınında canı cehenneme