AKP'li Külünk'ten Arınç ve Gül'e: 'Hattımız Erdoğan karşıtlığıdır' deyin, bilelim

​Gül, 696 sayılı KHK'da tartışma yaratan maddeye ilişkin açıklamada bulunmuştu

AKP'li Külünk'ten Arınç ve Gül'e: 'Hattımız Erdoğan karşıtlığıdır' deyin, bilelim

Yayınlanan son KHK'da yer alan '15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemler kapsamına sokulacak girişimlerin bastırılması kapsamında hareket edecek sivillerin cezai sorumluluğu olmayacağı' hükmüne dair açıklamalarda bulunan Eski Cumhurbaşkanı Gül ve Arınç'a AK Parti milletvekili Külünk'ten tepki geldi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya ilişkin yine Twitter'da değerlendirmelerde bulunan AK Parti milletvekili Metin Külünk, şu ifadeleri kullandı: “Hep aynı güruhun (Gezi Kalkışması ve 15 Temmuz İşgalci örgütün Ve arkasındaki aklın) alkışladığı muhalif duruşlar sergileyen bu iki isme sokaktan mesaj var:

Milletimiz ahde vefayı çok iyi bilir ve hakkı hak sahibine teslim eder. Sokakta aynı tezahüratla alkışlanmadığınızı bilin. 15 Temmuz’un arkasındaki İşgalci akla yaranmak ve alkışını alabilmek için Sayın Erdoğan’a başkalarının kirli omuzlardan ateş etmekten vazgeçin. Sizi omuzlarında taşıyan Anadolu’nun masum insanlarının duygularının üzerinde yürümeyin. ‘Hattımız Erdoğan karşıtlığıdır’ deyin bilelim."

​Gül, 696 sayılı KHK'da tartışma yaratan maddeye ilişkin açıklamada bulunmuştu. Eski Cumhurbaşkanı'nın bu açıklaması, AK Parti'nin kurucularından ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından da paylaşılmıştı.

Gül açıklamasında, "15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasına bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK’nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir. İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum” demişt.

Kaynak: Sputnik  

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 3 yıl Önce

demeki devlete karşı olursa suç değil erdoğana karşı olursa suçtur

SIRADAKİ HABER